X
2024’e Kadar GCIP Türkiye’de Kadın Girişimcilere Destek!
Görüntülenme Sayısı : 43

2024’e Kadar GCIP Türkiye’de Kadın Girişimcilere Destek!

ABONE OL
4 Nisan 2024 12:05
2024’e Kadar GCIP Türkiye’de Kadın Girişimcilere Destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP) Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı’nı başlattı. Bu program kapsamında, temiz teknoloji alanındaki kadın girişimcilerin ticari performanslarını artırmak, yatırıma hazır hale gelmelerini sağlamak ve küresel pazara açılmalarına destek olmayı amaçlayan faaliyetler düzenlenecek.

TÜBİTAK’ın ana yürütücülüğünde gerçekleşen GCIP programının ikinci aşamasında, kadın girişimcilerin temiz teknoloji alanındaki ürünlerini geliştirmeleri ve yatırıma hazır hale getirmeleri için “Temiz Teknoloji Alanında Kadın Girişimciler için Yatırıma Hazırlık ve Küreselleşme Modülü” eklendi. Bu modül ile kadın girişimcilerin projeleri desteklenecek ve küresel arenada rekabet edebilmeleri için gerekli destek verilecek.

Hızlandırıcı faaliyetler ve yarışmalar aracılığıyla temiz teknoloji çözümleri yenilikçi girişimcilere dönüştürülecek ve girişimciler ulusal ve küresel pazarlara hazırlanacak. Ayrıca, teknoloji doğrulama ve yatırıma hazırlık süreçleri de girişimcilere destek olacak ve onların büyümelerine katkı sağlayacak.

GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı’na başvurular 15 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Başvurular, https://gcip.tech/country/turkiye/ adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek ve seçilen takımlar içerisinde kadın kurucuya veya en az bir kadın üst düzey yöneticiye sahip takımlar özellikle desteklenecek.

Seçilen adaylar, 2024 yılı Temmuz ayında düzenlenecek GCIP Türkiye 2024 Ulusal Akademisi’ne katılarak Ağustos-Kasım 2024 tarihleri arasında eğitim ve mentörlük hizmetleri alacaklar. Modül kapsamında, girişimlerin yatırıma hazırlık seviyeleri detaylı olarak değerlendirilecek ve uzman mentörler tarafından desteklenecekler.

Sonuç olarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın destekleriyle GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı, temiz teknoloji alanındaki kadın girişimcilerin gelişimine büyük katkı sağlayacak ve onların küresel pazarda rekabet edebilmelerine yardımcı olacaktır. Bu program sayesinde kadın girişimcilerin teknolojik gelişimleri desteklenecek ve sürdürülebilir çözümler üretebilmeleri için gerekli adımlar atılacaktır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.