X
Atılan İftiralara Karşı Açıklama: CHP’li Milletvekilinin İddialarına Flaş Yanıt!!
Görüntülenme Sayısı : 1416

Atılan İftiralara Karşı Açıklama: CHP’li Milletvekilinin İddialarına Flaş Yanıt!!

ABONE OL
21 Mart 2024 17:13
Atılan İftiralara Karşı Açıklama: CHP’li Milletvekilinin İddialarına Flaş Yanıt!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, AK Parti’nin İzmir adayı Hamza Dağ, Bayraklı adayı Bilal Kırkpınar ve Karşıyaka adayı İsmail Çiftçioğlu arasında yaşanan iddiaları içeren dosyaya dair açıklamalarda bulunmuştu. Ancak AK Parti’nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, Polat’ın iddialarını yalanlayarak, mahkemeye başvuracaklarını ve belgelerle her şeyin kanıtlanacağını belirtti. Kırkpınar, CHP’nin seçim döneminde sürekli olarak kendilerine karşı yalan ve karalama kampanyası yürüttüğünü ifade etti. Kendisi ve aile şirketi hakkında atılan iftiraların gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu tür çirkin iddialarla vatandaşların algısını manipüle etmeye çalıştıklarını savundu.

Bilal Kırkpınar, özellikle CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın basın toplantısında dile getirdiği iddialar hakkında detaylı cevaplar vererek, kendilerinin her zaman hukuka uygun bir şekilde hareket ettiklerini belirtti. Bayraklı’da yapılacak seçimleri kazanacaklarını anladıklarında CHP’nin kendilerine karşı başlattığı karalama kampanyasının sadece oy avcılığı olduğunu ifade etti. Ayrıca Kırkpınar, aile şirketlerinin devletten herhangi bir teşvik almadığını ve yıllardır temiz bir sicile sahip olduklarını vurguladı. Mahir Polat’ın iddia ettiği tavuk çiftliği konusunun belgelerle kanıtlandığını ve belediye encümeninin de bu konuda karar verdiğini belirtti.

AK Parti’nin Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, CHP’lilerin sürekli olarak kendilerine karşı iftira attığını ve halkın bu manipülasyona gelmeyeceğini savundu. Kırkpınar, mahkemeye başvurarak Mahir Polat’a karşı 1 milyon TL’lik tazminat davası açacaklarını ve bu parayı Bayraklı’da yaşayan şehit ailelerine bağışlayacaklarını duyurdu. Ayrıca Polat’ın öz kardeşi hakkındaki iddialara cevap vermesini istedi ve asılsız iftiraların milletin takdirine bırakılması gerektiğini belirtti.

Bilal Kırkpınar’ın açıklamalarına göre, CHP’li Mahir Polat’ın iddiaları hakkında hukuki süreç başlatılacak ve belgelerle her şeyin açıklığa kavuşturulması sağlanacak. İddialara karşı sert bir şekilde yanıt veren Kırkpınar, seçim atmosferinde yaşanan bu tür olayların halkın gerçekleri görmesine engel olamayacağını savundu. Aynı zamanda CHP’nin Bayraklı’da gerçekleştirdiği basın toplantısını anlamsız ve başarısız bir girişim olarak nitelendirdi. Aile şirketinin temiz geçmişiyle gurur duyan Kırkpınar, karalama kampanyalarının kendilerini yıldıramayacağını ve halkın desteğiyle seçimleri kazanacaklarına inandığını belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.