X
Bakan Özhaseki Hatay’a 224 Milyar TL Yatırım Yaptı
Görüntülenme Sayısı : 12

Bakan Özhaseki Hatay’a 224 Milyar TL Yatırım Yaptı

ABONE OL
19 Mart 2024 23:02
Bakan Özhaseki Hatay’a 224 Milyar TL Yatırım Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay’a bir dizi programa katılmak üzere ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretinin ilk programı, Antakya ilçesine bağlı Akasya Mahallesi’nde 5 bin 807 bağımsız birimin temel atma töreni oldu. Bakan Özhaseki, bu törende yaptığı konuşmada Hatay ve depremin vurduğu diğer 11 şehirde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakan Özhaseki, depremin ardından Hatay’a Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam değerinin 224 milyar TL olduğunu açıkladı. Bakan, Hatay’ı önemsediklerini ve bu doğrultuda büyük çapta yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Depremin hemen öncesine kadar 74 milyar TL yatırım yapıldığını hatırlatan Bakan Özhaseki, depremin ardından bu rakamın 224 milyar TL’ye ulaştığını vurguladı. Bakanlık olarak Hatay halkına hizmet etmeye devam edeceklerini ve depremzedelerin yaralarını iyileştireceğini ifade etti.

Bakan Özhaseki’nin açıklamalarına göre, depremin etkilediği 11 şehirde belirlenen hak sahipleri için kura çekimi gerçekleştirilecek ve 76 bin konutun sahipleri belirlenecek. Bu süreçte toplamda 307 bin konutun inşaatının başladığını ve devam ettiğini belirten Bakan Özhaseki, bugün yapılacak kura çekimi ile 76 bin konutun hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Ayrıca, 10 bin veya 15 bin konutun da hemen ardından hak sahiplerine dağıtılmaya devam edileceğini dile getirdi.

Hatay’da 144 bin 611 bağımsız birimde inşaat çalışmalarının devam ettiğini aktaran Bakan Özhaseki, özellikle şehir merkezlerinde düzenli ve özgün mimari tarzda inşaatların gerçekleştirildiğine vurgu yaptı. Hatay’da devam eden 144 bin 611 konut inşaatının eksik kalmayacağını ve gerektiği takdirde ek inşaatların yapılacağını söyleyen Bakan Özhaseki, aynı gün içinde 3 bin 614 konutun daha Hatay’a teslim edileceğini duyurdu. Bakan Özhaseki’nin ziyareti, Hatay’ın kalkınması ve depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması üzerine gerçekleştirilen çalışmaların önemini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.