X
Başkan Serkan Acar’ın MEGA projeleri göz kamaştırıyor
Görüntülenme Sayısı : 31

Başkan Serkan Acar’ın MEGA projeleri göz kamaştırıyor

ABONE OL
26 Mart 2024 20:07
Başkan Serkan Acar’ın MEGA projeleri göz kamaştırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu proje tanıtımları Aliağa’nın sosyal ve fiziki altyapısında köklü değişiklikler yapmayı hedefliyor. Başkan Acar’ın adımlarıyla hayat bulan projeler arasında barınma sorununu çözen Toplu Konut Projesi yer alıyor. İki etapta tamamlanacak olan proje 5.000 yeni haneyi içerisinde oyun ve park alanlarından alışveriş alanlarına kadar bir yaşam merkezine dönüştürecek. 20.000 Aliağalının barınma ihtiyacını karşılayacak olan proje, şehrin yaşam standartlarını yükseltecek önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Zübeyde Hanım Kreş ve Topluluk Merkezi ise ekonomik ve sosyal sebeplerle okul öncesi eğitim alamayan çocuklara fırsat eşitliği sunacak. Aynı zamanda gençler, yetişkinler ve yaş almış büyüklerin eğitim, sosyal kültürel hizmet ve zenginliklerini tek çatı altında toplayacak olan merkez, Aliağa’nın sosyal yapısına büyük katkı sağlayacak.

Aliağa’nın turizm potansiyelini artırmak amacıyla hayata geçirilecek olan Aliağa Yolcu İskelesi projesi, İzmir’in kuzeyinde bir turizm merkezine dönüşmesine olanak tanıyacak. Ege adalarına düzenli seferlerin gerçekleştirileceği iskele, şehrin turizm gelirlerine büyük katkı sağlayacak.

Teleferik Projesi ve Tramvay Projesi ise şehrin ulaşım altyapısını güçlendirerek sosyal yaşamı, kültür ve turizmi desteklemeyi amaçlıyor. Teleferik projesi, Aliağa’nın modern simgelerinden biri olacakken, tramvay projesi ise 8 kilometre uzunluğundaki hattı boyunca 15 durakla şehrin ulaşımını kolaylaştıracak.

Alia Park Stadyumu ve Aliağa Eğitim Kampüsü projeleri de spor ve eğitim alanında şehri geliştirecek önemli adımlar arasında yer alıyor. Spor ve eğitimde yükselişe geçen Aliağa, bu iki önemli projenin hayata geçmesiyle daha da güçlenecek.

Aliağa’nın kültür ve sanat hayatına büyük bir katkı sunacak olan Atatürk Kültür Merkezi projesiyle birlikte yılın 12 ayında etkinlikler düzenlenebilecek, peyzaj ve çevre düzenlemesiyle de şehrin sosyal yaşamına zenginlik katacak.

Aliağa’nın gelişiminin önemli adımlarından biri olan Kuzey İzmir Havalimanı ve Almarine Yat Limanı projeleri, şehrin ekonomik ve turistik açıdan gelişimine büyük katkı sağlayacak. Lojistik Köy ve Üniversite Kampüsü projeleri ise Aliağa’nın hizmet, eğitim ve taşımacılık alanlarındaki altyapısını güçlendirecek.

Şakran, Helvacı ve diğer mahallelerde hayata geçirilecek olan projelerle birlikte Aliağa’nın genel kalkınması hedefleniyor. Sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda yapılacak projelerle birlikte Aliağa, daha yaşanabilir bir şehir haline gelerek, vatandaşlarına daha iyi bir yaşam standartı sunacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.