X
Bornova’da Zafer! CHP’li Ömer Eşki Belediye Başkanı oldu
Görüntülenme Sayısı : 47

Bornova’da Zafer! CHP’li Ömer Eşki Belediye Başkanı oldu

ABONE OL
1 Nisan 2024 14:08
Bornova’da Zafer! CHP’li Ömer Eşki Belediye Başkanı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ömer Eşki, oyların %49,65’ini alarak Belediye Başkanı seçildi. Rakibi AK Parti adayı Cevdet Çayır’dan %15 daha fazla oy alan Eşki, Bornova CHP İlçe Binası önünde coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Eşki, Türkiye İttifakı’nın kurulduğunu ve CHP’nin ilk kez 1977’den bu yana birinci parti olduğunu belirtti.

Eşki’nin konuşması sırasında meydanda meşaleler ve bayraklarla renk cümbüşü yaşanırken, Eşki partisinin merkez seçim bürosu açılışında yaptığı esprili bir yaklaşımı tekrarlayarak İzmir’in çevresini de aldıklarını ve dolaşacakları yer kalmadığını söyledi. Eşki, Bornova’nın her köşesinde bulunan CHP örgütüne ve örgüt başkanı Ertürk Çapın’a başarının en büyük payının ait olduğunu vurgulayarak Türkiye’de iktidar olma hedeflerini dile getirdi.

Eşki’nin ardından konuşan CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, seçilen başkanın ve partinin büyük bir zafer kazandığını belirtti. Ayrıca, Atatürk’ü sevenlerin, onun yolundan gidenlerin bu seçimde kazandığını ifade ederek Türkiye için yeni bir güneşin doğduğunu söyledi. Eşki’nin zafer konuşması, Bornova’da ve Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı.

Ömer Eşki’nin seçim zaferinden sonra Bornova’da yapılacak hizmetler konusunda da vaatlerde bulunarak CHP’nin ilgi ve desteklerini artırma ve ilk genel seçimde iktidara gelme hedeflerini açıkladı. Eşki’nin halka hitap ederken kullandığı samimi ve etkileyici dil, seçmenlerin gönlünde taht kurmasını sağladı.

Bornova Belediye Başkanı seçilen Ömer Eşki, Türkiye siyasetinde önemli bir yere sahip olarak, Atatürk’ün izinde olan, halkına hizmet etmeyi ilke edinmiş bir lider olarak tanındı. Eşki’nin seçim zaferi, CHP’nin güçlenmesine ve Türkiye siyasetinde yeni bir dönemin başlamasına vesile oldu. Ömer Eşki’nin Bornova’da yapacağı çalışmalar ve hizmetler, bölgenin ve halkın yaşam kalitesini artırmaya yönelik olacak ve CHP’nin vizyonunu yükseltecek nitelikte olması beklenmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.