X
CHP Milletvekili: İktidar, İzmir’e Tehdit Dilini Kullanıyor
Görüntülenme Sayısı : 51

CHP Milletvekili: İktidar, İzmir’e Tehdit Dilini Kullanıyor

ABONE OL
28 Mart 2024 02:22
CHP Milletvekili: İktidar, İzmir’e Tehdit Dilini Kullanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yaklaşırken, sanayiciler, esnaflar ve çalışanlar yüksek enflasyon ve yoksullukla mücadele ederken, bakanların asli görevlerini yerine getirmek yerine adayları desteklemek için geldiklerini belirtti. Arslan, iktidar mensuplarının tehdit dili kullandığını ve açıklamalarının altında suçluluk duygusu ve itiraflar olduğunu vurguladı.

Arslan, iktidarın başarılı bakanlarının asli görevlerini yapmak yerine logosuz adayları desteklemek için İzmir’e peş peşe gelmelerinden şikayet etti. İzmir’e yeteri kadar yatırım yapılmadığını ve neden unutulduğunu anlatmak yerine tehdit dili kullandıklarını belirten Arslan, bunun Hatay’da olduğu gibi İzmir’de de devam ettiğini dile getirdi. Merkezi hükümetin, yandaşları ve siyasi çıkarları için gücünü kullandığını söyleyen Arslan, iktidar temsilcilerinin toplumdan ne kadar kopuk olduklarını her açıklamalarında ortaya koyduklarını ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın İzmir’in enerji kaynaklı cari açık problemine rağmen üretken olduğunu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın ise “İzmir’in kaybettiği yıllar” ifadeleriyle iktidarlarını eleştirdiğini belirten Arslan, bu durumu “suçluluk duygusu içinde ‘bizim hiç kabahatimiz yok’ diyecek kadar farkında değiller gerçeklerin.” şeklinde tanımladı.

CHP’li belediyelerin İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere halka kazandırdığı şeylerin ortada olduğunu dile getiren Arslan, İzmir halkının gerçekleri bildiğini ve tercihini rant ve yandaş siyasetinden değil, şeffaf, adaletli, yenilikçi, çevreci ve tasarruf yapan sosyal belediyecilikten yana kullanacağını belirtti. İzmir’in ve diğer ilçelerin CHP’yi tercih edeceğine inanan Arslan, halkın bu seçimde de doğru tercih yapacağına inancını dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.