X
Doğanşehir’de 4,5 Büyüklüğünde Deprem!
Görüntülenme Sayısı : 29

Doğanşehir’de 4,5 Büyüklüğünde Deprem!

ABONE OL
3 Nisan 2024 11:43
Doğanşehir’de 4,5 Büyüklüğünde Deprem!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa’nın Doğanşehir ilçesinde AFAD’ın verilerine göre 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 10.48 sıralarında gerçekleşen depremin derinliği 13,9 kilometre olarak ölçüldü. Deprem ayrıca çevre illerden de de hissedildi. Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde yaşanan deprem, vatandaşları korku dolu anlar yaşattı. AFAD tarafından yapılan açıklamada depremin büyüklüğü 4,5 (Mw) olarak belirtildi. Depremin meydana geldiği yer Doğanşehir olarak açıklandı. Tarih ise 2024-04-03 olarak kaydedildi. Depremin yaşandığı saat 10:48:14 TSİ olarak bildirilirken, enlem ve boylam koordinatları da paylaşıldı. Depremin derinliği ise 13,9 kilometre olarak ölçüldü.

Manisa’nın Doğanşehir ilçesinde meydana gelen deprem, çevre illerde de hissedildi. Depremin etkisiyle bölgedeki vatandaşlar panik yaşadı. Deprem sonrası ilk belirlemelerde can kaybı veya yaralanan olmadığı bildirildi. AFAD ekipleri, depremin ardından bölgede incelemelerde bulunarak hasar tespiti için çalışmalara başladı. Deprem, Doğanşehir’de bulunan yerleşim birimlerinde de korkuya neden oldu. Vatandaşlar, evlerini terk ederek sokaklara çıktı.

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan paylaşımda depremin detayları aktarıldı. Tweet metninde, depremin büyüklüğü olan 4,5 (Mw) vurgulandı. Doğanşehir’in Malatya ilçesinde gerçekleşen depremin tarihi 2024-04-03 olarak belirtildi. Saat verisi ise 10:48:14 TSİ olarak açıklandı. Enlem ve boylam koordinatları da paylaşımın içinde yer aldı. Depremin derinliği de 13,9 kilometre olarak ölçüldü. AFAD Deprem Dairesi, paylaşımında depremle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyenleri link üzerinden bilgilendirdi.

Manisa’nın doğusunda yer alan Doğanşehir ilçesinde meydana gelen deprem, Malatya ve çevre illerde de hissedildi. Depremin şiddeti bölgede kısa süreli paniğe neden oldu. AFAD ekipleri, deprem sonrası bölgeye müdahale ederek gerekli çalışmaları başlattı. Yapılan ilk incelemelerde herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın yaşanmadığı belirtildi. Vatandaşlar, deprem sonrası güvenli alanlara tahliye edildi. AFAD, depremin ardından bölgedeki hasar tespit çalışmalarına hızla başladı. Depremin etkileri vatandaşları tedirgin ederken, AFAD süreci yakından takip ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.