X
Dr. Cemil Tugay, Çatı Bostanlı’da Duygulu Anlar Yaşadı
Görüntülenme Sayısı : 43

Dr. Cemil Tugay, Çatı Bostanlı’da Duygulu Anlar Yaşadı

ABONE OL
3 Nisan 2024 17:00
Dr. Cemil Tugay, Çatı Bostanlı’da Duygulu Anlar Yaşadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediye Başkanı iken son açılışını yapan Dr. Cemil Tugay, duygusal anlar yaşadı. Tugay, sanatın önemine vurgu yaparak, milletin kültür ve sanatla güçleneceğini belirtti. Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, Türkiye’nin daha aydınlık ve güzel bir yer olacağına söz verdi. Dr. Cemil Tugay’ın kültür ve sanata destek vermek adına gerçekleştirdiği projelerden biri olan Çatı Bostanlı, açılan yeni hizmet alanlarıyla genişlemeye devam ediyor. Son olarak dünyaca ünlü seramik sanatçısı Mehmet Tüzüm Kızılcan’ın adını taşıyan seramik atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Kendisi için özel bir açılış olduğunu belirten Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini devredeceğini ve yakında Büyükşehir Belediye Başkanlığına başlayacağını açıkladı. Seramik atölyesinin açılışının bu denli anlamlı bir günde gerçekleşmesinin kendisi için onur verici olduğunu belirtti. Gelecek için umutlu olduğunu vurgulayan Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı olarak son yaptığı açılışın seramik atölyesi olmasının kendisi için büyük bir değer taşıdığını ifade etti.

İzmir’in kültür ve sanata önem veren bir şehir olduğunu belirten Dr. Cemil Tugay, Mehmet Tüzün Kızılcan’ın dünyaca ünlü bir seramik sanatçısı olduğunu hatırlattı. İzmir’in kültürel ve sanatsal anlamda değer kazanacağı yatırımlara ev sahipliği yapacağının sözünü veren Tugay, sanatın hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. Sanatsız kalan bir toplumun eksik olduğunu belirten Tugay, Türkiye’nin daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyeceğine inandığını belirtti.

Karşıyaka’ya kazandırılan sanat mekanı için Dr. Cemil Tugay’a teşekkür eden Mehmet Tüzüm Kızılcan, atölyenin sanatçılara katkı sağlayacağını ve uluslararası sanatçıları da ağırlamayı umut ettiğini belirtti. Kendisi de bir Karşıyakalı olarak böyle bir mekanın varlığının hayalini dahi kuramadığını fakat bugün açılışının gerçekleştiğini belirterek, teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.