X
EŞKİ: Bambaşka bir Bornova yaratacağız!
Görüntülenme Sayısı : 14

EŞKİ: Bambaşka bir Bornova yaratacağız!

ABONE OL
14 Mart 2024 22:09
EŞKİ: Bambaşka bir Bornova yaratacağız!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’nin Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, oy hedefini belirledi ve Bornova’yı büyük bir değişime uğratmayı planladığını ekledi.

Eşki, 2019’daki seçimlerde ittifaklarla %56,7 oy alındığını hatırlatarak, benzer bir oy oranını ittifak olmadan elde etmeyi hedeflediğini dile getirdi. Aynı zamanda Eşki, “Bornova’yı tüm yönleriyle değiştirmek istiyoruz. Bugünkü Bornova’yı, 5 yıl sonraki Bornova’yı değiştirecek bir enerji ve vizyona sahibim.” şeklinde konuştu.

Bornova’da eksiklik olarak gördüğü konferans salonu ihtiyacına dikkat çeken Eşki, bu doğrultuda bir projeyi planladıklarını ifade etti. Ayrıca saha çalışmaları esnasında vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirdiklerini ve özellikle temizlik, yol sorunları ve kentsel estetik gibi konulara odaklandıklarını belirtti.

Adaylık sürecini anlatan Eşki, aday olduğu günü anımsayarak seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Ayrıca Eşki, hedeflerinin Bornova’yı bugünkünden farklı kılacak bir değişim olduğunu vurguladı.

Projelerine de değinen Eşki, doğa ile uyumlu estetik bir Bornova yaratmayı amaçladıklarını ve bu kapsamda parklar, vegan ve çölyak menülerine yer verecek restoranlar gibi birçok farklı proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bornova’nın altyapı sorunlarına da değinen Eşki, asfalt sorunlarını çözmek için çalışacaklarını ve 4-5 ayda tüm sokaklardaki asfalt sorunlarını tamir etmeyi planladıklarını ifade etti.

Son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir mitingi ile Bornova’da düzenlenen iftar yemeğinin katılımını karşılaştıran Eşki, iftar yemeğinin daha kalabalık olduğunu vurgulayarak İzmir halkının Genel Başkanlarına gösterdiği teveccühü dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.