X
Eşki: Tarıma Destek Veriyoruz
Görüntülenme Sayısı : 30

Eşki: Tarıma Destek Veriyoruz

ABONE OL
27 Mart 2024 10:13
Eşki: Tarıma Destek Veriyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bornova Belediye Başkan adayı Ömer Eşki, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bornova ilçesinde bulunan köyleri ziyaret eden Eşki, burada tarımsal üretim yapan vatandaşlarla bir araya gelerek, planladığı destekleri anlattı. Bornovalıların taleplerini dinleyen Eşki, notlar almayı ihmal etmedi.

Kooperatifler aracılığıyla üreticilere alım garantisi sağlayacaklarını ve tarımsal üretimi teşvik edeceklerini dile getiren Eşki, tarımın gelecekte stratejik bir öneme sahip olacağını vurguladı. Ülkenin kendi kendine yeten bir ülke olması gerektiğini belirten Eşki, tarımsal üretime destek olacaklarını söyledi. Halihazırda aracıların, üreticilerden daha fazla kazanç sağladığını belirten Eşki, Bornova’nın köylerinde üretilen sağlıklı ve taze ürünlerin satışını yapacaklarını ve çiftçilere alım garantisi vereceklerini ifade etti.

Saha çalışmalarında vatandaşların ekonomiden şikayet ettiğini gözlemlediğini aktaran Ömer Eşki, emeklilerin, çalışanların ve dar gelirli kesimin zor durumda olduğunu belirtti. Türkiye genelinde ekonominin kötüye gittiğini savunan Eşki, vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını ve fakirleştiklerini ifade etti. Bu durumu eleştiren Eşki, belediye olarak sosyal desteklerin artırılacağını ve yaşlı bakım hizmetlerinin genişletileceğini açıkladı.

Seçimlerde açık ara kazanacaklarına inancını dile getiren Eşki, rekor bir oy alacaklarını ve Bornova’da geçmiş seçimde alınan oyu artırmayı hedeflediklerini belirtti. Parti genel başkanının da Türkiye ittifakının seçimlerde belirleyici olacağını söylediğini hatırlatan Eşki, Bornova İttifakı’nı sağladıklarını ve seçim sonuçlarının bu ittifakın başarısını göstereceğine inandıklarını söyledi. Geçmişte kendilerine oy vermeyen kesimlerle iletişim halinde olduklarını ve geniş bir seçmen kitlesine hitap ettiklerini belirten Eşki, CHP’nin Bornova’da ve diğer illerde başarılı olacağını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.