X
Gazze’de İsrail’in 264 Gündür Süren Katliamı: 60 Ölü
Görüntülenme Sayısı : 45

Gazze’de İsrail’in 264 Gündür Süren Katliamı: 60 Ölü

ABONE OL
26 Haziran 2024 19:09
Gazze’de İsrail’in 264 Gündür Süren Katliamı: 60 Ölü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği saldırılara 264 gündür devam etmektedir. Son 24 saat içinde yapılan 4 saldırıda 60 kişi hayatını kaybederken, 140 kişi yaralanmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 7 Ekim’den bu yana gerçekleşen saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 37.718’ye yükselirken, yaralı sayısı ise 86.377’ye ulaşmıştır.
Tıbbı malzeme ulaştırılmasına rağmen İsrail ordusunun yardım girişine yönelik kısıtlamaları devam etmektedir. Filistin Kızılayı, Fas tarafından gönderilen 40 ton tıbbi malzeme içeren 6 tırı, Kerem Şalom sınırından Gazze’ye giriş yapmıştır. Kızılay ekipleri tarafından teslim alınan yardım malzemeleri, tıbbi malzeme ve ilaç sıkıntısı çeken hastanelere dağıtılacaktır.
Fas Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze Şeridi’ne 40 ton tıbbi yardım malzemesi gönderilmiştir. Bu yardımın, bölgedeki tıbbi malzeme eksikliğine katkı sağlaması beklenmektedir.
Son olarak, Gazze Şeridi’nde yaşanan insanlık dramı devam etmekte ve uluslararası toplumun bu duruma müdahale etmesi gerekmektedir. Sivil halkın zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alınması ve insani yardımların sürekli bir şekilde ulaştırılması önem taşımaktadır. İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına son verilmesi ve barışçıl bir çözüm bulunması için tüm tarafların çaba göstermesi elzemdir. Güvenlik ve istikrarın sağlanması için diyalog yoluyla çözüm bulunmalı ve taraflar arasında yapıcı görüşmeler gerçekleştirilmelidir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.