X
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama: Kura Müdahalesi ve Vergi Artışı İddiaları Yalanlandı!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama: Kura Müdahalesi ve Vergi Artışı İddiaları Yalanlandı!
Görüntülenme Sayısı : 13

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama: Kura Müdahalesi ve Vergi Artışı İddiaları Yalanlandı!

ABONE OL
15 Mart 2024 15:44
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Önemli Açıklama: Kura Müdahalesi ve Vergi Artışı İddiaları Yalanlandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, X hesabından yaptığı paylaşımda, bazı basın ve yayın organlarında çıkan “Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV’de artış olacak” şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Merkez, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in basına kapalı bir toplantıda, oda ve borsa başkanları ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek kura müdahalesi veya vergi artışıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını belirtti. Bu nedenle söz konusu iddialara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Paylaşımda ayrıca yetkili kişi ve kurumların açıklamaları dışında yapılan spekülatif haberlere de inanılmaması gerektiği ifade edildi. Bakan Şimşek’in söz konusu konularda herhangi bir taahhütte bulunmadığının altı çizilerek, kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması ve yanlış yorumlardan kaçınması gerektiği hatırlatıldı.

Deneysel bilgi ve doğrulanmamış iddialara inanmanın, kamuoyunu yanıltabileceği ve yanlış bilgilendirmeyle sonuçlanabileceği belirtildi. Bu nedenle Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, tüm vatandaşları, doğru bilgiye ulaşmadan paylaşım yapmamaları konusunda uyardı. Gerçek dışı iddiaların yayılmasının toplumda yanlış algılara sebep olabileceği ve güvenilir habere ulaşmanın önemine değinildi.

Özellikle sosyal medya platformlarında hızla yayılan ve kaynağı belirsiz bilgilere inanmanın, dezavantajlara yol açabileceği vurgulandı. Toplumun bilgiye ulaşma konusunda daha dikkatli olması ve güvenilir kaynaklardan bilgi edinmesi gerektiği hatırlatıldı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Bakan Şimşek’in kura müdahalesi veya vergi artışıyla ilgili yapmadığı herhangi bir açıklamanın iddialara konu edilmemesi gerektiği vurgulandı. Kamuoyunun güvenilir bilgiye ulaşması ve doğru haberlerle bilgilendirilmesi amacıyla gerçekleri saptırmaya yönelik yayılan bilgilere karşı dikkatli olunması önemle belirtildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.