X
İsrail’in Gazze’ye Son 24 Saatte 8 Saldırı: 85 Ölü, 130 Yaralı!
Görüntülenme Sayısı : 8

İsrail’in Gazze’ye Son 24 Saatte 8 Saldırı: 85 Ölü, 130 Yaralı!

ABONE OL
10 Mart 2024 09:18
İsrail’in Gazze’ye Son 24 Saatte 8 Saldırı: 85 Ölü, 130 Yaralı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu, son 156 gündür Gazze Şeridi’ne devam eden saldırılarını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, son 24 saat içerisinde İsrail’in Gazze’ye düzenlediği 8 saldırı sonucunda 85 kişi hayatını kaybederken, 130 kişi de yaralandı. Toplamda Gazze Şeridi’nde 7 Ekim tarihinden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 31,045’e yükselirken, yaralı sayısı ise 72,654 olarak açıklandı.

Saldırılar nedeniyle Gazze Şeridi’nde yaşanan insanlık dramı giderek derinleşiyor. Sivil halkın hedef alındığı saldırılarda birçok masum insan hayatını kaybederken, yüzlercesi de yaralanıyor. Sağlık sistemine yönelik yapılan saldırılar da sağlık hizmetlerine erişimi zorlaştırıyor ve zaten yetersiz olan sağlık altyapısını daha da zorluyor.

Uluslararası toplumun sessiz kalarak bu saldırıları görmezden gelmesi ise tepkilere neden oluyor. Birçok ülke ve insan hakları örgütü, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınarken, acil müdahale çağrıları yapıyor. İsrail’in sivil halkı hedef alarak yaptığı saldırılar uluslararası hukuka aykırı olduğu ve savaş suçu teşkil ettiği belirtiliyor.

Gazze Şeridi’nde yaşanan bu dramatik durum karşısında birçok ülke ve bölge örgütü ateşkese ve barışçıl çözümlere yönelik çağrılar yaparken, çatışmaların bir an önce sonlandırılması gerektiği vurgulanıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının durması ve taraflar arasında insani bir çözüm bulunması talebi yükseliyor.

Gazze’de yaşanan acı olaylar dünya genelinde büyük yankı uyandırırken, uluslararası toplumun bu konuya duyarsız kalması eleştirilerin odağı haline geliyor. Savaş ve çatışmaların sonlandırılması, barışçıl bir çözüm bulunması ve insani yardımların ulaştırılması için uluslararası toplumun bir araya gelerek harekete geçmesi gerektiği belirtiliyor.

Sonuç olarak, Gazze Şeridi’nde yaşanan insanlık dramı her geçen gün derinleşirken, uluslararası toplumun bu konuya duyarsız kalmaması ve acil çözümler üretmesi gerekmektedir. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına son verilmesi ve sivil halkın can güvenliğinin sağlanması için uluslararası çabaların artırılması hayati önem taşımaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.