X
İstanbul’da “Çetinler” Operasyonu: 109 Şüpheli Yakalandı
Görüntülenme Sayısı : 17

İstanbul’da “Çetinler” Operasyonu: 109 Şüpheli Yakalandı

ABONE OL
20 Mart 2024 09:19
İstanbul’da “Çetinler” Operasyonu: 109 Şüpheli Yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul merkezli 7 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-15” operasyonlarında, Özay Çetin ve Mert Çetin’in liderliğini yaptığı “Çetinler” adlı organize suç örgütü dağıtıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı tarafından koordine edildiğini ve 109 zanlının yakalandığını duyurdu. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda İstanbul, Kocaeli, İzmir, Bursa, Samsun, Diyarbakır ve Erzincan’da operasyonlar düzenlendi ve suç örgütü üyelerinin uyuşturucu ticareti, kasten öldürme teşebbüsü, silahlı saldırı, iş yerlerine silahlı saldırı ve yağma gibi suçlar işlediği belirlendi.

Operasyonlar neticesinde 7 adet ruhsatsız tabanca, 4 kilogram eroin, 2 kilogram metamfetamin, çeşitli miktarda esrar, bonzai, kokain ve uyuşturucu hap, çok sayıda şarjör, fişek ve büyük miktarda nakit para ele geçirildi. İçişleri Bakanı paylaşımında operasyonların başarılı bir şekilde sonuçlandığını ve toplumun güvenliğinin korunması adına önemli bir adım atıldığını ifade etti.

Bakan Yerlikaya, operasyonların koordinasyonunu sağlayan yetkililere ve operasyonlara katkı sağlayan güvenlik güçlerine teşekkür etti. Ayrıca, halkın desteği ve işbirliği sayesinde organize suç örgütlerine karşı mücadelenin daha etkili bir şekilde yürütüldüğünü vurguladı. Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması için emniyet, jandarma ve diğer ilgili kurumlar arasındaki işbirliğinin büyük önem taşıdığını belirtti.

Özay Çetin ve Mert Çetin’in liderliğini yaptığı “Çetinler” adlı suç örgütünün çökertilmesi, Türkiye’nin suçla mücadeledeki kararlılığını ve güvenlik güçlerinin etkin çalışmalarını bir kez daha gösterdi. Operasyonlar sonucunda yakalanan 109 şüpheli, adalete teslim edilerek yargılanacak. Toplumun güvenliğini tehdit eden suç örgütlerine karşı mücadele kararlılıkla devam edecek. Organize suç örgütlerine ve suç unsurlarına karşı verilen mücadele, toplumun huzur ve güvenliğinin korunması adına önemli bir adımdır.İstanbul merkezli 7 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-15” operasyonlarında, Özay Çetin ve Mert Çetin’in liderliğini yaptığı “Çetinler” adlı organize suç örgütü dağıtıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı tarafından koordine edildiğini ve 109 zanlının yakalandığını duyurdu. İstan…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.