X
İzmir Seçimlerinde CHP’den Genç İsimler Dikkat Çekiyor!
Görüntülenme Sayısı : 38

İzmir Seçimlerinde CHP’den Genç İsimler Dikkat Çekiyor!

ABONE OL
1 Nisan 2024 19:11
İzmir Seçimlerinde CHP’den Genç İsimler Dikkat Çekiyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri, CHP’nin genç belediye başkan adaylarıyla dikkatleri üzerine çekti. Mustafa Denizli’nin kızı olan 33 yaşındaki Lal Denizli, Çeşme’nin belediye başkanı seçildi. Aynı yaşta olan Erman Uzun ise Narlıdere belediye başkanı seçilme başarısını gösterdi. Yapılan seçimlerde, 62 yaşındaki en yaşlı adaylar olan Mustafa Günay ve Mehmet Türkmen de Güzelbahçe ve Kemalpaşa belediye başkanları oldu. İzmir’deki diğer CHP’li belediye başkanlarının isimleri ve yaşları da açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Cemil Tugay 57 yaşında iken, Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit 40 yaşında göreve başladı. Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu 53 yaşında, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal 39 yaşında, Bergama Belediye Başkanı Tanju Çelik 52 yaşında, Beydağ Belediye Başkanı Şakir Başaran 45 yaşında, Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki 38 yaşında, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman 36 yaşında seçildi. Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız 38 yaşında iken, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz 55 yaşında göreve başladı. Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı 57 yaşında, Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık 59 yaşında, Karabağlar Belediye Başkanı Emine Helil İnay Kınay 47 yaşında, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan 53 yaşında, Karşıyaka Belediye Başkanı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal 57 yaşında, Kınık Belediye Başkanı Sema Bodur 58 yaşında, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun 48 yaşında, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu 56 yaşında, Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek 38 yaşında, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan 49 yaşında, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin 48 yaşında, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel 43 yaşında, Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu 39 yaşında, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir 40 yaşında ve Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan 40 yaşında göreve başladı.

İzmir’deki CHP’li belediye başkanlarının genç ve dinamik yapısı, halk arasında olumlu karşılık buldu. Yapılan seçimlerle birlikte İzmir’in ilçelerinde yaşayanların belediye hizmetlerine olan güveni arttı. CHP’nin genç adaylarının seçimi kazanmasının ardında yatan nedenler arasında halka daha yakın olmaları, dinamik bir anlayışla çalışmaları ve yenilikçi projeler sunmaları yer alıyor. Bu seçimlerle birlikte, İzmir’in daha modern, yaşanabilir ve halkın ihtiyaçlarına uygun bir şehir olması hedefleniyor.İzmir genelindeki CHP’li belediye başkanlarının yaş ortalaması oldukça genç olması, şehrin daha dinamik bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır. Bu seçimlerle birlikte, İzmir’in çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilecek projeler, halkın yaşam kalitesini yükseltecek ve şehre yeni bir soluk getirecektir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.