X
İzmir Valisi Basının Sorunlarına Odaklanıyor
Görüntülenme Sayısı : 29

İzmir Valisi Basının Sorunlarına Odaklanıyor

ABONE OL
25 Mart 2024 19:58
İzmir Valisi Basının Sorunlarına Odaklanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Ege Medya Platformu üyesi gazeteci yazarlarını makamında kabul etti. Vali Elban, basının sorunlarını iyi bildiğini ifade ederek, yerel basının kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. İlerlemek için umutla bakmanın önemine vurgu yapan Elban, ekonomik sıkıntılar yaşayan yerel basında değişimin olumlu yanlarına odaklanılması gerektiğini belirtti.

Yerel basının kentin tanıtımında, kalkınmasında ve toplumsal bilinçlenme süreçlerindeki rolüne dikkat çeken Vali Elban, halkın zamanında ve doğru haber almasını sağlamada basın kuruluşlarının önemli rollere sahip olduğunu vurguladı. Bilgi ve teknoloji çağında medyanın önemi ve rollerinin azalmadığını, aksine arttığını belirten Elban, hızlı bilgilendirmeyle birlikte doğru ve ilkeli yayıncılığın ödün verilmeden devam etmesi gerektiğini söyledi.

İzmir Ege Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan, yerel basına verilen değerden dolayı Vali Elban’a teşekkür ederek, bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi planladıklarını ifade etti. Kaplan, yerel basının önemli sorunları olduğunu ve bu sorunları her platformda dile getirdiklerini belirterek, basının halkın sesi olduğunu hatırlattı. İzmir Ege Medya Platformu’nun, Ege Bölgesi’nden 120 gazetecinin bir araya geldiği mesleki birlikteliğin önemine vurgu yaptı.

Vali Elban’ın yerel basına ve gazetecilere verdiği destek, İzmir Ege Medya Platformu üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Gazeteciler, valinin ilgisi ve desteğinin önemli olduğunu belirterek, yerel basının sorunlarının çözümü için birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler. Yerel basının, toplumun en doğru ve güvenilir haber kaynağı olduğunu vurgulayan gazeteciler, basının güçlü sesi olmaya devam edeceklerini söylediler.

Sonuç olarak, yerel basının kentlerin gelişiminde ve toplumsal bilincin oluşturulmasında önemli bir role sahip olduğu unutulmamalıdır. Vali Elban’ın yerel basına verdiği destek, gazetecilerin motivasyonunu arttırmış ve mesleki birlikteliklerin önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. İzmir Ege Medya Platformu gibi birliktelikler, yerel basının sorunlarının çözümüne ve güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.