X
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Düzenlemeleri
Görüntülenme Sayısı : 50

İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Düzenlemeleri

ABONE OL
30 Mart 2024 13:13
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Düzenlemeleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı ile Büyükşehir-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN, Mahalli İdareler Seçimleri’ne özel sefer düzenlemeleri yapacak. 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimler için saat 05.00’te görev başlayacak sandık görevlilerinin rahat ulaşımı için tüm toplu ulaşım araçları, cumartesiyi pazara bağlayan gece 03.00 ve 03.30’dan itibaren hizmete başlayacak. Seçim sonrasında da sandık görevlilerinin güvenli şekilde ulaşımlarını sağlayabilmeleri için toplu ulaşım hizmeti kesintisiz devam edecek.

ESHOT Genel Müdürlüğü otobüsleri, seçim günü tüm hatlarda hizmete devam edecek. Ana arterleri kullanan 172 hatta sefer başlangıç saati cumartesiyi pazara bağlayan gece 03.30 olarak düzenlendi. Ayrıca, ilçe seçim kurulları ile bağlantılı 22 otobüs hattı da 1 Nisan Pazartesi sabahına kadar çalışacak. Sefer ve saat bilgilerine ESHOT Mobil uygulaması ya da eshot.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

İzmir Metro A.Ş.’nin işlettiği metro ve tramvay hatlarında ise seferler gün boyu devam edecek. Sefer aralıkları izmirmetro.com.tr adresinden ve işletmenin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

İZBAN’da ise seçim nedeniyle 14 ek sefer planlandı. Ek trenler, 03.30’da Tepeköy, Aliağa ve Alsancak istasyonlarından iki yöne de çıkış yapacak. 04.30’da ise Tepeköy ve Aliağa’dan kalkacak trenler Alsancak’a hareket edecek. Detaylı bilgilere izban.com.tr ve İZBAN sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

İZDENİZ yolcu gemileri ise seçim günü ring yapacak. Pazar gecesi 03.00 itibariyle Konak-Karşıyaka ve Karşıyaka-Alsancak iskeleleri arasında ring seferleri başlayacak. 1 Nisan Pazartesi günü ise gemiler, 23.30’dan 06.30’a kadar Karşıyaka-Alsancak ve Karşıyaka-Konak iskeleleri arasında hizmet verecek. Daha fazla bilgi için izdeniz.com.tr ve İZDENİZ sosyal medya hesapları takip edilebilir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.