X
Karşıyaka Belediyesi Ahşap Üretim Tesisinden Şehre Estetik Dokunuşlar!
Görüntülenme Sayısı : 3

Karşıyaka Belediyesi Ahşap Üretim Tesisinden Şehre Estetik Dokunuşlar!

ABONE OL
11 Mart 2024 07:50
Karşıyaka Belediyesi Ahşap Üretim Tesisinden Şehre Estetik Dokunuşlar!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediyesi, ahşap üretim tesisinde hazırlanan oyun evleri, kaydırak, banklar ve diğer kent mobilyalarını ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirerek hem kent estetiğini güzelleştirmeyi hem de tasarruf sağlamayı amaçlıyor. Yurttaşların huzur içinde yaşayıp konforlu bir çevrede bulunmalarını sağlamak adına sürekli çalışmalar yapan belediye, çocuk oyun parklarındaki ekipmanların üretimine de öncelik veriyor. Ayrıca, kent estetiğini güçlendirmek için belediyenin kendi ürettiği asfaltlar ve parke taşları da kullanılıyor.

Karşıyaka Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sadece kent estetiğine değil aynı zamanda kent ekonomisine de katkı sağlıyor. Ahşap atölyesinde üretilen oyun evleri, kaydıraklar, banklar, bitki kutuları, çöp kovaları, oyun üniteleri ve tribünler belediye personeli tarafından üretilip Karşıyaka’nın parkları ve bahçelerinde kullanılıyor. Ayrıca pergolalarla kaplanan oturma birimleri vatandaşlara daha konforlu bir ortam sunarken, parklet üretimi ile sosyal alanlar da oluşturuluyor. Bu parkletlerde oturma yerleri, bitki dikim alanları ve aydınlatma özellikleri bulunarak vatandaşlara ek konfor sağlanıyor. Tüm bu üretimler yerel kaynaklarla ekonomik bir şekilde gerçekleştirilerek belediye bütçesine ve kent ekonomisine katkı sağlanıyor.

Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Halit Çelik, Karşıyaka’nın yaşam alanlarını güzelleştirmek için çağdaş sistemlerle çalışmaların devam ettiğini belirtiyor. Yapılan çalışmaların sürdürülebilir ve yaşanabilir bir kent çevresi oluşturmak için yapıldığını vurgulayan Çelik, belediye olarak yurttaşların talep ve önerilerini dikkate alarak çeşitli kent mobilyaları ve oyun ekipmanları ürettiklerini ifade ediyor. Çelik, hem Karşıyaka’yı güzelleştirip hem de kent ekonomisine katkı sağlayarak yurttaşların daha konforlu alanlarda bulunmalarını hedeflediklerini belirtiyor. Yurttaşların sürekli keyif aldığı bir Karşıyaka için çalışmaların var güçle devam edeceğini de sözlerine ekliyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.