X
Karşıyaka Belediyesi ile Kütüphanelerde Kitap Sevgisine Destek!
Görüntülenme Sayısı : 3770

Karşıyaka Belediyesi ile Kütüphanelerde Kitap Sevgisine Destek!

ABONE OL
16 Nisan 2024 15:33
Karşıyaka Belediyesi ile Kütüphanelerde Kitap Sevgisine Destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediyesi, düzenlediği bağış kampanyasıyla kütüphanelerde bulunan edebi eserlerin sayısını artırmaya devam ediyor. İlçe genelinde son beş yılda açılan toplam 13 kütüphane ve kitaplıkta 35 bin kayıtlı eserle halka ücretsiz hizmet sunulmaktadır.

Bu kütüphane ve kitaplıklar, Türkçe ve çeviri edebiyat, inceleme-araştırma, süreli yayınlar, referans kitaplar ve çocuk kitapları gibi çeşitli türlerde zengin arşivlere sahiptir. Okuyucular, kütüphanelerde bulunan çalışma alanlarından faydalanabilmekte ve tüm kitap arşivi talep doğrultusunda Görme Engelliler Kütüphanesi için sesli eserlere dönüştürülmektedir. Ayrıca, 2020 yılından itibaren KOHA kütüphane otomasyon programı kullanılarak teknik işler ve kullanıcı hizmetleri geliştirilmektedir.

Karşıyaka Belediyesi’nin başlattığı bağış kampanyası devam etmektedir. Bu kampanya ile yurttaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak ve toplumsal farkındalığı artırmak hedeflenmektedir. Belediye, 60. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde kütüphanelerin kent kültürünün ayrılmaz bir parçası olduğunu anlatmak amacıyla bir söyleşi düzenlemiştir. ‘Kent İçinde Kütüphane, Kütüphane İçinde Kent Kültürü’ başlıklı söyleşi, 28 Mart Perşembe günü Alaybey’de bulunan Ahavat Şalom Sinagogu’nda gerçekleşecektir. Katip Çelebi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Akkaya ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nden emekli Dr. Tolga Çilingir, kütüphanelerin ve toplumsal yaşamın önemleri, kent kültürüne katkıları hakkında önemli bilgiler verecektir.

Söyleşi, halka açık ve ücretsiz olup saat 16.00’da başlayacaktır. Karşıyaka Belediyesi’nin kütüphaneleri ve kitaplıkları, kitap sevgisini yaymaya ve okuma alışkanlığını artırmaya yönelik çalışmalarıyla ilçede önemli bir kültürel hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde halk, zengin bir kitap arşivine erişebilmekte ve kütüphanelerde keyifli vakit geçirebilmektedir. Karşıyaka Belediyesi’nin kütüphaneleri, ilçenin kültürel ve entelektüel yaşamına katkıda bulunarak toplumun gelişimine destek olmaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.