X
Kars’ta İzmir-Kars seferleri iptal edildi!
Görüntülenme Sayısı : 29

Kars’ta İzmir-Kars seferleri iptal edildi!

ABONE OL
22 Haziran 2024 15:06
Kars’ta İzmir-Kars seferleri iptal edildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kars Havalimanı’na seyahat etmek için gelen yolcular, Sunexpress havayolu firmasının İzmir-Kars ve Kars-İzmir seferlerinin iptal edildiğini öğrendi. SXS9114 ve SXS9115 seferlerinin henüz iptal edildiği konusunda kendilerine bilgi verilmediği için şaşkınlık yaşayan yolcular, mağduriyetlerini ifade etmek amacıyla firma yetkilileriyle iletişime geçmeye çalıştılar. Ancak herhangi bir muhatap bulamayan ve biletlerini aylar öncesinden satın alan yolcular, firmaya karşı tepkilerini dile getirdi.

Yolcuların protestoları havaalanı yetkililerinin uyarıları üzerine sona erdi ve yolcuların havaalanından ayrılmaları istendi. Mağdur olan yolcular, yaşadıkları mağduriyeti CİMER’e ileterek konuyu resmi mercilere taşıyacaklarını belirttiler. Firma yetkilileri ise henüz yolculara neden seferlerin iptal edildiği konusunda net bir açıklama yapmadılar. Yolcular, biletlerini aldıklarında böyle bir durumla karşılaşacaklarını önceden bilseydiler alternatif planlar yapabilir ve mağduriyet yaşamazlardı.

SXS9114 ve SXS9115 seferlerinin iptal edilmesi, Kars Havalimanı’nda bekleyen pek çok yolcunun seyahat planlarını alt üst etti. Birçok yolcu, acil işleri nedeniyle seferlerine yetişmek zorunda olduklarını ve bu iptal nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Bazıları ise uzun süre önceden planladıkları tatilleri iptal etmek zorunda kaldılar. Sunexpress havayolu firmasının müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışan ancak sonuç alamayan yolcular, sosyal medya üzerinden de firma hakkında şikayetlerini dile getirdiler.

Sunexpress havayolu firması, iptal edilen seferlerle ilgili olarak resmi bir açıklama yapmazken, yolcuların mağduriyetlerini nasıl gidermeyi planladıkları konusunda da net bir bilgi vermedi. Yolcular, mağduriyetlerinin giderilmesi ve benzer durumların tekrar yaşanmaması için konunun yetkililer tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirttiler. Kars Havalimanı’nda yaşanan bu olay, havayolu sektöründeki hizmet kalitesi ve yolcu hakları konularının önemini bir kez daha gündeme getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.