X
Konak Belediyesi Kurban Bağışlarıyla Dayanışmaya Yeni Bir Soluk Getiriyor
Görüntülenme Sayısı : 327

Konak Belediyesi Kurban Bağışlarıyla Dayanışmaya Yeni Bir Soluk Getiriyor

ABONE OL
11 Haziran 2024 09:19
Konak Belediyesi Kurban Bağışlarıyla Dayanışmaya Yeni Bir Soluk Getiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Belediyesi’nin Kurban Bayramı bağışlarının en etkili şekilde değerlendirilmesi için ilçe genelinde başlattığı dayanışma kampanyası, bayram süresince yüzleri güldürecek. Belediyenin organizasyonu sayesinde, hayırseverlerin bağışladığı kurban etleri ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek olarak dağıtılacak. Bu sayede bağış yapan hayırseverler, bağışlarının gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştığını görebilecekler. Ayrıca, birçok aile de çocukları ve sevdikleriyle birlikte bayram sofralarında buluşmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Bağışlar ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak iletilecek. Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kampanyaya katılmak isteyenler, (0232) 425 04 34 numaralı telefondan belediyeye ulaşabilecekler. Bağışta bulunmak isteyenlerin başvuruları alındıktan sonra belediye personeli, kurban etlerini belirtilen adresten alacak ve soğuk hava deposuna teslim edecek. Kurban etleri, hijyenik koşullarda pişirilerek yanında pilav ile birlikte servis edilecek. Bu kavurmalar, Konak Belediyesi’nin gıda kolisi ile birlikte ihtiyaç sahiplerine bayram boyunca ulaştırılacak.

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, eşit yurttaşlık ve adil kent vurgusu yaparak tüm Konaklıları dayanışmaya davet etti. Başkan Mutlu, “Bayram, paylaşmaktır. Olanın olmayana verdiği, küslerin barıştığı birlik ve beraberlik günleridir. Bu nedenle Konak Belediyesi olarak kurban eti bağışlarınızı topluyor ve ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak ulaştırıyoruz. Eşit yurttaşlık ve adil kent ilkesiyle yola çıktık. Tüm Konaklı komşularımızı, bayram sevincini birlikte yaşamaya ve bu güzel dayanışmayı beraber kutlamaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu yardımlaşma ve dayanışma kampanyası, Konak Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleşecek ve ihtiyaç sahibi ailelere büyük bir destek olacak. Hayırseverlerin bağışladığı kurban etleri, pişirilerek ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek olarak sunulacak ve bayramın sevinci sofralara taşınacak. Bu sayede hem ihtiyaç sahipleri bir bayram sofrasına kavuşacak, hem de bağış yapanlar yardımlarının doğru yerlere ulaştığını görebilecekler. Konaklılar arasında dayanışma ve paylaşma duygularının güçlenmesine katkı sağlayacak olan bu kampanya, birlik ve beraberliği pekiştirecek önemli bir adım olacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.