X
Münevver Karabulut Davasında Şok Gelişme: Cem Garipoğlu’nun İntihar Etmeyip Kaçtığı İddiası!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • Münevver Karabulut Davasında Şok Gelişme: Cem Garipoğlu’nun İntihar Etmeyip Kaçtığı İddiası!
Görüntülenme Sayısı : 22

Münevver Karabulut Davasında Şok Gelişme: Cem Garipoğlu’nun İntihar Etmeyip Kaçtığı İddiası!

ABONE OL
12 Mart 2024 20:35
Münevver Karabulut Davasında Şok Gelişme: Cem Garipoğlu’nun İntihar Etmeyip Kaçtığı İddiası!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 Mart 2009 tarihinde İstanbul’da öldürülen Münevver Karabulut’un katil zanlısı olarak gösterilen Cem Garipoğlu hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Garipoğlu’nun intihar etmediği ve ailesinin bu konuda şüpheleri olduğu belirtiliyor. Bu iddiaların üzerine Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak mezarın açılmasını ve DNA testi yapılmasını talep etti.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili Adli Tıp Kurumu’na bir yazı gönderdi ve Cem Garipoğlu’nun otopsi işlemi sırasında çekilen fotoğraf ve video kayıtlarının hazırlanarak kendilerine iletilmesini istedi. Bu sayede otopsi sürecine dair detaylı bilgilere ulaşmayı ve gerçeği ortaya çıkarmayı hedefliyorlar. Ayrıca, dava dosyasına bir bilirkişi atanarak bilirkişi raporu hazırlanacağı bilgisi de kamuoyuna yansıdı.

Münevver Karabulut’un öldürülme tarihi olan 3 Mart 2009’dan bu yana geçen süre içerisinde, olay hala merak konusu olmaya devam ediyor. Cem Garipoğlu’nun intihar ettiği iddialarını yalanlayan ailesi, gerçeğin ortaya çıkması için gereken adımları atmaya kararlı görünüyor. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talepleri doğrultusunda ilerlemeler kaydedilecek ve meydana gelen gelişmeler kamuoyuna duyurulacaktır.

Tüm bu gelişmeler, olayın üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala aydınlatılmamış olmasından ötürü kamuoyunda büyük bir merak uyandırmaktadır. Münevver Karabulut’un ailesi ve yakın çevresi, adaletin sağlanması ve gerçeğin ortaya çıkması için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu süreçte, hukuk kurallarına bağlı olarak adımlar atılmakta ve gerekli incelemeler titizlikle yerine getirilmektedir.

Otopsi kayıtlarının talep edilmesi ve DNA eşleştirmesi yapılmasıyla birlikte, Cem Garipoğlu’nun ölümüne ilişkin karanlık noktaların aydınlatılması hedeflenmektedir. Bu süreçte adli makamların ve bilirkişilerin yapacakları incelemeler sonucunda gerçeğe ulaşılacak ve adalet yerini bulacaktır. Kamuoyu ise gelişmeleri yakından takip ederek sonucun nasıl şekilleneceğini merakla beklemektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.