X
Mustafa İnce, Seçim Öncesi Komşusunu Başkan Yardımcısı Atadı: Tepkiler Büyüyor!
Görüntülenme Sayısı : 11

Mustafa İnce, Seçim Öncesi Komşusunu Başkan Yardımcısı Atadı: Tepkiler Büyüyor!

ABONE OL
13 Mart 2024 11:13
Mustafa İnce, Seçim Öncesi Komşusunu Başkan Yardımcısı Atadı: Tepkiler Büyüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2024 yılında gerçekleşecek olan Güzelbahçe Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir süre kala, 3 dönemdir bu görevi yürüten Mustafa İnce’nin, aday gösterilmediği için yeni dönemde başkan yardımcısı olarak Mali Hizmetler Müdür Vekili Barış Bacak’ı atadığı öğrenildi. Bu atama kararı, Güzelbahçe sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnce, Mustafa Günay’dan boşalan başkan yardımcılığı koltuğunu Barış Bacak’ın dolduracağını belirtti. Mustafa Günay’ın istifa ederek başkan adayı olması sonucunda boşalan bu koltuğa ihtiyaç duyulduğunu ifade eden İnce, Kazım Bey’in siyasi başkan yardımcılığının görev süresinin dolduğunu ve belediyede bir başkan yardımcısının olmamasının eksiklik yaratacağını vurguladı.

Mustafa İnce’nin komşusu olan Barış Bacak’ın başkan yardımcısı olarak atanmasıyla ilgili eleştirilerin odak noktasında, atanmanın seçime az bir süre kala yapılması ve aday gösterilmeyen bir kişinin bu şekilde ön plana çıkarılması yer alıyor. Güzelbahçe halkı, bu atamanın adil olup olmadığı konusunda endişelerini dile getiriyor.

İnce’nin Barış Bacak’ı başkan yardımcısı olarak atama kararının ardından, hem destekleyen hem de eleştiren görüşler çeşitli platformlarda dile getirilmeye başlandı. Kimileri, İnce’nin yaptığı atamanın belediye için faydalı olacağını düşünürken, kimileri ise bu durumu adaletsizlik olarak nitelendiriyor.

Öte yandan, Mustafa Günay’ın istifasıyla boşalan başkan adaylığı koltuğuna da dikkat çekilmekte. Günay’ın istifası ve başkan adayı olma kararı, Güzelbahçe siyasetinde dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Yerel seçimlere az bir süre kala, yaşanan bu gelişmeler Güzelbahçe ve çevresinde merakla takip ediliyor.

Sonuç olarak, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin yaptığı Barış Bacak ataması, seçime kısa bir süre kala gündemde büyük yankı uyandırdı. Atamanın belediye içinde nasıl bir değişime yol açacağı ve seçim sonuçlarına nasıl etki edeceği merak konusu olmaya devam ediyor. EGE’YE BAKIŞ’ta yapılan açıklamalar, önümüzdeki dönemde Güzelbahçe siyasetinde nelerin yaşanacağını göstermesi bakımından dikkatle takip ediliyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.