X
Mutlu: Kılıçdaroğlu’yla Gizli Anlaşmalar Partiyi Böldü
Görüntülenme Sayısı : 35

Mutlu: Kılıçdaroğlu’yla Gizli Anlaşmalar Partiyi Böldü

ABONE OL
30 Mart 2024 12:43
Mutlu: Kılıçdaroğlu’yla Gizli Anlaşmalar Partiyi Böldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir’in Konak ilçesi için Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediye Başkan adayı olarak belirlenmişti. Ancak, parti içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri nedeniyle gerilim yaratmıştı. Bir DEM Partili vatandaşla yaptığı diyalog sırasında Kılıçdaroğlu’nu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile gizli bir protokol yapmakla suçlayan Nilüfer Çınarlı Mutlu, parti örgütü içinde tepkilere neden olmuştu. “Biz de kızdık zaten, sonra biliyorsun genel başkanı değiştirdik. Yaptığı anlaşmalardan bizim de haberimiz yoktu. Bu yaptıkları Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığına mal oldu” sözleriyle dikkat çekmişti.

CHP Parti Üyesi Yeliz Tunç da, Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun bu sözlerine sert tepki göstermişti. “Sen o tarihte kimdin vasfın neydi sen kimsin ki senin haberin olacaktı. Sen kimsin de Kemal Kılıçdaroğlu sana haber verecek ben anlaşma yapıyorum diye. Sen diyorsun ki bizden gizli ülkücülerle anlaşma yaptı bizde onu değiştirdik. Bizde seni değiştireceğiz” ifadeleriyle tartışmaya dahil olmuştu. Bu sözlerin üzerine Yeliz Tunç, sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya karşı sert eleştirilerini sürdürmüştü.

Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirileri, CHP içindeki birçok üye tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Parti içerisindeki gerilimin artmasıyla birlikte, seçim sürecinde olumsuz etkiler yaratması bekleniyordu. Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak ilçesindeki seçim yarışında Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak ön plana çıkmış olsa da, Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirileri nedeniyle partili üyeler arasında bölünme yaşanmıştı.

CHP Genel Merkezi, Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirileri konusunda bir açıklama yapmamıştı. Ancak, partinin genel prensipleri ve birlik beraberlik anlayışına gölge düşürecek bu tür söylemlerin seçim sürecinde partiyi zor durumda bırakabileceği düşünülüyordu. Nilüfer Çınarlı Mutlu, sözlerini geri almamış ve Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerini sürdürmüştü. Bu durum, seçim sürecinde CHP’nin Konak ilçesindeki şansını olumsuz etkileyeceği endişesini beraberinde getirmişti.

Sonuç olarak, Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirileri, CHP içinde gerilime neden olmuş ve seçim sürecine olumsuz yansımalar yapmıştı. Parti içindeki bölünmelerin artmasıyla birlikte, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Konak ilçesindeki seçim şansının zayıfladığı gözlemlenmişti. Gözler, CHP Genel Merkezi’nin bu duruma nasıl bir çözüm bulacağına çevrilmişti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.