X
Selçuk Balkan: Urla Belediye Başkanı oldu!
Görüntülenme Sayısı : 49

Selçuk Balkan: Urla Belediye Başkanı oldu!

ABONE OL
1 Nisan 2024 01:17
Selçuk Balkan: Urla Belediye Başkanı oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Arif Çayan tarafından hazırlanan MEDYA EGE haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, yapılan seçimlerde zafer kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre Urla Belediye Başkanı seçilen Balkan, vatandaşlara teşekkür etti. Urla’nın gelişimi ve geleceği için çalışacağını belirten Balkan, seçim zaferini kutladı.

Selçuk Balkan, 1984 yılında Urla’nın Yağcılar Köyü’nde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Urla’da İlk, Orta ve Lise eğitimini tamamlayan Balkan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İngilizce olarak aldı. Eşi olan akademisyen Pınar Gökçınar Balkan ile birlikte 8 yaşında kızı ve 3 yaşında oğlu bulunan Balkan, İngilizce dilini iyi derecede bilmektedir.

2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Meclis Üyesi seçilen Selçuk Balkan, Urla Belediyesi’nde iki dönem Meclis Üyeliği yaptı. Bu süre zarfında İmar Komisyon Başkanlığı, Divan Katipliği ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği komisyon Üyeliği gibi görevleri üstlendi. Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşları ve çevre derneklerine üye olan Balkan, 2013-2018 yılları arasında İzmir Mimarlar Odası’nın ‘Urla Temsilciliği’ görevini de üstlendi.

Urla ve Yarımada için çalışmalar yapan Selçuk Balkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi” projesine katıldı. Ayrıca, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile birlikte “Kırsal Soylulaştırma” ve “URLA’NIN sağlıklı ve sürdürülebilir biçimde gelişmesi için Planlama ve Mimari Önceliklerin Saptanması” projelerinde yer aldı.

Haberde ayrıca, son seçim sonuçlarının güncelleneceği belirtildi. Bu haber doğrultusunda, Selçuk Balkan’ın Urla Belediye Başkanı seçilmesi ve özgeçmişi detaylı bir şekilde ele alındı. Balkan’ın eğitim hayatı, siyasi kariyeri ve belediye çalışmaları okuyucularla paylaşıldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.