X
Soyer: Başkan Adayının Yanında Olmam Zarar Verir
Görüntülenme Sayısı : 33

Soyer: Başkan Adayının Yanında Olmam Zarar Verir

ABONE OL
26 Mart 2024 11:24
Soyer: Başkan Adayının Yanında Olmam Zarar Verir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

başarısızlıkların olduğunu, sütte leke var’ dedim. Doğru söylerim, düzeltilecek bir şey olmadığını söylerim. Aday olmadığıma göre ‘sütte leke var’ denilen bir başkan adayının yanında olmamın ona zarar vereceğini düşündüm” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2019-2024 dönemindeki icraatlarını değerlendirdi. Gazetecilere yapılan saldırılarla karşılaştıklarını belirten Soyer, gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Şato Kütüphane Bahçesi’nde yapılan toplantıda, gazetelerde kendisine yönelik atılan başlıkları örnek göstererek konuşan Soyer, yapılan eleştirilere cevap verdi.

Seferihisar Ulamış Mahallesi’nde yapılan bir köy fırının kaçak olduğuna dair çıkan haberlere karşı açıklamalarda bulunan Soyer, Şato’nun tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan Şato’da yapılan çalışmalar hakkında da detaylar paylaştı. KÖY-KOOP iddialarına yanıt veren Soyer, bu konudaki gerçekleri açıkladı.

İzmir’in su sorununa da değinen Soyer, kentte su maliyetinin yüksek olmasının sebeplerini anlattı. Koku meselesi ve Basmane Çukuru ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Soyer, çözüm yollarını anlattı. İzmir otogarı ile ilgili yapılan anlaşmalar ve projeler hakkında da açıklamalar yapan Soyer, belediye şirketindeki çalışan sayısı ve tuncelililer iddialarına da yanıt verdi.

Soyer, genel başkanlık adayı olmadığını belirtirken, Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi. DEM Parti ile gönül bağının insanlarla olan insani bir bağ olduğunu ifade eden Soyer, yöneltilen sorulara açıklık getirdi. Son olarak, yerel seçimlere yönelik planları ve özgür özel’in ‘sütte leke var’ açıklamasına yanıtıyla konuşmasını tamamladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.