X
Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Şehitlik Projesi!
Görüntülenme Sayısı : 13

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Şehitlik Projesi!

ABONE OL
15 Mart 2024 14:45
Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Şehitlik Projesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne yönelik manalı bir projeye katılmışlardır. Sülüklü Mezarlığı Şehitliği’nde temizlik çalışmalarının başlamasıyla birlikte, mezar taşlarının yazılarını düzeltmek için Gazi Anadolu Lisesi ile işbirliği yapılmıştır. Görsel Sanatlar Öğretmenleri Kadriye Kara ve Rahman Yıldız önderliğindeki öğrenciler, sosyal sorumluluk programı kapsamında Sülüklü Mezarlığı Şehitliği’nde çalışmalara başlamışlardır.

Şehit mezarlarının isimlerini boyayarak restore eden öğrencilerden Şevval Şahin, burada bulunmanın duygusal bir deneyim olduğunu belirterek, “Burada birinin yattığını hissetmek gerçekten etkileyici. Burası özel bir yer. Burada farklı bir saygı ve hürmet içinde davranıyoruz. Zaman zaman şehit aileleri ziyarete geliyor. Bize destek oluyorlar. Buraya alıştık, ilk geldiğimizde farklıydı ama şimdi daha normal geliyor” demiştir. Ecrin Naz Özer ise mezar taşlarındaki yazıları boyadıklarını ve bu projeye gönüllü katıldığını belirtmiştir. Kendisini gururlandıran bu etkinliğin vatanını koruyan kişilere hürmet etmek için önemli olduğunu vurgulamıştır.

Gazi Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Rahman Yıldız, duygusal anlar yaşadıklarını ifade ederek, “Okulumuzla irtibata geçtikten sonra, öğrencilerimizle birlikte şehit mezar taşlarını yenileme kararı aldık. 18 Mart Çanakkale Şehitler Haftası dolayısıyla bu etkinliği gerçekleştirmekteyiz. Burada 3 blok içinde yaklaşık 450 şehit yatmaktadır. Katkılarından dolayı tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuşmuştur. Öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte yürüttüğü bu anlamlı çalışmanın, Çanakkale Şehitleri Haftası’na önemli bir katkı sağladığı belirtilmiştir. Projeye duygusal ve manevi bir boyut kazandıran öğrenciler, şehit mezarlarının bakımını yaparak vatanları için canlarını feda etmiş insanlara minnetlerini sunmuşlardır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.