X
Başkan Adayı Kırkpınar: Yerinde Dönüşüm Sözümüzdür!
Görüntülenme Sayısı : 472

Başkan Adayı Kırkpınar: Yerinde Dönüşüm Sözümüzdür!

ABONE OL
27 Mart 2024 15:30
Başkan Adayı Kırkpınar: Yerinde Dönüşüm Sözümüzdür!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar, gün boyunca esnafı ziyaret ederken akşamları da ev ev dolaşarak halka projelerini anlatıyor. Kırkpınar, Bayraklı’nın deprem bölgesi ilan edilmesi için gereken adımları atacağını ve şehri depreme karşı güçlendirerek afetlere karşı daha dirençli hale getireceğini belirtti.

“Bayraklı’yı depreme dirençli hale getireceğiz” diyen Kırkpınar, İzmir’in deprem riski altında olduğunu vurgulayarak, “Geçmişte acı bedeller ödedik ve artık depremi göz ardı edemeyiz. Bayraklı’yı depreme karşı güçlendirecek adımlar atacağız ve şehrimizi daha güvenli bir konuma getireceğiz” şeklinde konuştu.

Kırkpınar ayrıca, Bayraklı’nın imar planlarını yeniden düzenleyerek, uygulanabilir hale getireceklerini ve yerinde dönüşüm projeleriyle vatandaşların mahallelerinden ayrılmalarına gerek olmayacağını ifade etti. “Vatandaşlarımızın cebinden para çıkmayacak, emsal artışı gibi sorunlarla karşılaşmayacaklar. Evleri yapılmaya kadar belediye olarak kira desteği sağlayacağız” dedi.

Sosyal konutlar konusunda da konuşan Kırkpınar, kiraya çıkmak istemeyen vatandaşlar için Cengizhan’da sosyal konutlar yapacaklarını belirterek, “Evleri yapılan vatandaşlarımız istemeleri halinde sosyal konutlarda konaklayabilecekler” şeklinde konuştu.

Belediye yönetiminin eksikliklerini de dile getiren Kırkpınar, 2020 İzmir depremi sonrasında hasar gören yapılar için hızlı bir şekilde yeni yapı ruhsatları verileceğini ve belediye olarak bu süreçte müteahhitleri yalnız bırakmayacaklarını ifade etti. “Depreme hazırlık çalışmalarımızı sürdürürken, vatandaşlarımızın güvenliği için gereken her türlü adımı atmaya kararlıyız. Belediye olarak sürecin garantörlüğünü üstlenecek ve en uygun çözümü birlikte bulacağız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.