X
CHP KAYBETSİN İSTİYORLAR
Görüntülenme Sayısı : 8

CHP KAYBETSİN İSTİYORLAR

ABONE OL
11 Mart 2024 08:57
CHP KAYBETSİN İSTİYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı CHP mensupları, parti kurultayının yerel seçim zaferinden daha fazla önem taşıdığına inanıyor. Görünüşe göre, CHP’nin İzmir’deki seçim sonuçları ne olursa olsun, bir grup CHP taraftarı kaybedecek gibi görünüyor.

Dün Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’e 21 yılda yapılan 449 milyar liralık kamu yatırımını açıkladı ve Körfez’in durumuna vurgu yaptı. CHP’li belediyelerde DEM’li müdür pazarlıklarını eleştirdi ve Yeşilçam replikleriyle CHP’ye yüklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanında duran CHP’li Cemil Tugay ise Erdoğan’ın açıklamalarına cevap veren tek isim oldu.

Tugay, Erdoğan’ın açıklamalarından sonra İzmirlilere soru sorma hakkı doğduğunu belirterek, “İzmir’e 21 yılda 449 milyar liralık yatırım yaptıklarını söylüyor. Merak ediyorum, bu rakama Halkapınar-Otogar Metro hattı için ayırdıkları 3.000 TL bütçe dahil mi? İzmir’de açılmış 1 metre bile metro yapmadan hangi hizmeti getireceğinizi söylüyorsunuz?” şeklinde sorular yöneltti.

Ancak, Erdoğan’ın suçlamalarının muhatabı olmayan Cemil Tugay, CHP’nin İzmirli yöneticileri tarafından yeterince desteklenmedi. CHP içindeki ilginç ve hayrete düşüren durum ise Cemil Tugay’ın inanılmaz şekilde yalnız bırakılması oldu. Bu durum, bazı CHP’lilerin partinin yerel seçim zaferinden ziyade kurultayın önemine vurgu yapmalarına ve İzmir’de kazanılacak ya da kaybedilecek seçimlerin bazı CHP’liler için bir tür kayba dönüşeceğine işaret ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.