X
Mehmet Hüseyin Zorkun’dan Mahalle Muhabiri Uygulaması
Görüntülenme Sayısı : 599

Mehmet Hüseyin Zorkun’dan Mahalle Muhabiri Uygulaması

ABONE OL
25 Haziran 2024 12:42
Mehmet Hüseyin Zorkun’dan Mahalle Muhabiri Uygulaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yılların deneyimli gazetecisi Mehmet Hüseyin Zorkun, Türkiye’de bir ilke imza atarak Mahalle Muhabiri uygulamasını hayata geçiriyor. Meslekte 33 yıllık bir geçmişe sahip olan Gazeteci Zorkun, bugüne kadar medya sektöründe birçok yeniliğe ve ilke imza attı.

Zorkun Medya bünyesinde bulunan gazete ve internet haber siteleri ile basın sektöründe güçlü bir varlık sürdüren Hüseyin Zorkun, yaklaşık 20 yıldır Hatay’ın ilçelerinde ve Türkiye genelinde birçok şehirde temsilcilik ve muhabirlik uygulamasını hayata geçirmişti. Şimdi ise bu uygulamayı daha da genişleterek, başta Hatay olmak üzere tüm il ve ilçelerde Mahalle Muhabiri projesini başlatıyor.

Her Mahalleye Bir Muhabir

Press Haber Ajansı ve Haberci Gazetesi, her il ve ilçede olduğu gibi, şimdi de her mahallede aktif olarak varlık gösterecek. Gazeteci Zorkun, her mahallede bir PHA Muhabiri görevlendirmeyi hedefliyor. Mahalle Muhabirleri, sorumlu oldukları mahalledeki sorunları, yapılan çalışmaları, mahalle sakinlerinin ve esnafın istek ve şikayetlerini haberleştirerek PHA haber merkezine gönderecekler.

Görev ve Sorumluluklar

PHA Muhabiri olan kişiler, mahalle muhtarları ile diyalog içinde olacak ve muhtarlık çalışmalarını da haber yaparak PHA haber merkezine iletecekler. Her Mahalle Muhabiri, mahallesinde gördüğü, şahit olduğu olayları ve haber niteliği taşıyan her konuyu yazacak, görüntü ve fotoğraf çekecek ve PHA haber merkezine gönderecek.

Haberlerin Yayınlanması

Mahalle Muhabirlerinin isimleri ile yazdıkları haberler, www.haberci.net.tr ve www.press.net.tr haber sitelerinde, ayrıca @tcmuhabir Instagram adresinde yayınlanacak.

Başvuru ve Katılım

Press Haber Ajansı Mahalle Muhabiri olmak isteyen bay-bayan kişiler, PHA WhatsApp 0538 9503131 haber merkezi hattına kısa özgeçmiş ve bir vesikalık fotoğraf ile başvurabilirler. Müracaat eden adaylarla görüşme yapılacak, onaylanan isimler kendi mahallesinde PHA Muhabiri olarak göreve başlayacak ve muhabirlere PHA tanıtım kartı verilecek.

Press Haber Ajansı, yakında haberin olduğu her yerde var olacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.