X
17 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok, ABD’de hakim karşısında!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • 17 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok, ABD’de hakim karşısında!
Görüntülenme Sayısı : 51

17 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok, ABD’de hakim karşısında!

ABONE OL
18 Haziran 2024 21:41
17 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok, ABD’de hakim karşısında!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da 1 Mart tarihinde, ehliyetsiz kullandığı araçla bir kaza sonucunda Oğuz Murat Aci hayatını kaybetti. Kazaya neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur’un annesi Eylem Tok, ABD’de hakim karşısına çıktı. Duruşma Boston’daki John Joseph Moakley Adliyesi’nde gerçekleşti ve Tok, turuncu tutuklu kıyafeti ile mahkemeye getirildi. Tok’un avukatı Brendan Kelly, davanın düşürülmesini ve Tok’un tutuksuz yargılanmasını talep etti. Yargıç ise Kelly’in ve savcının açıklamalarının ardından Tok’un tutuklanmasının devamına karar verdi ve bir sonraki duruşmanın 27 Haziran’da yapılmasına hükmetti. Tok’un önümüzdeki duruşmaya farklı bir avukat ile katılması beklenirken, mevcut avukatı Kelly duruşma sonrasında adliyeden hızla ayrıldı.

Annesi ile aynı duruşmada yargılanmayan Cihantimur ise ABD vatandaşı olduğu için ayrı bir duruşmada Türkiye’ye iade talebi ele alınacak. Aci’nin aile büyükleri de duruşmaya katıldı ve basına açıklamalarda bulundu. Aci’nin babası Özer Aci’nin kuzeni Lütfiye Çiçek, heyecanlı olduklarını dile getirerek, davanın ertelendiğini ifade etti. Çiçek, adaletin sağlanacağına inancını dile getirdi ve ABD adaletine güvendiğini söyledi.

Aci’nin aile üyelerinden birisi olan ve Eylem Tok’a seslenen Çiçek, onun hem kendi çocuğuna hem de diğer ailelere büyük zarar verdiğini belirtti. Tok’un kendisini savunurken annelik rolünü kullandığını ancak asıl bir annelik yapmadığını ifade etti. Aci’nin annesi Pervin Aci’nin ise Tok’un yüz ifadesini merak ettiğini ve onun yüzünde sadece korku gördüğünü açıkladı.

Turks in Boston Derneği’nin kurucusu Esat Gök, duruşmanın başlangıcında adaletin sağlanmaya başladığını belirtti ve Tok’a katil annesi olmanın nasıl bir duygu olduğunu sorduğunu aktardı. Gök, Tok’un rahatsız ve tedirgin olduğunu ve içindeki korkunun arttığını söyledi. Ayrıca Cihantimur’un “taksirle öldürme ve yaralama” suçundan, annesi Eylem Tok’un ise “suçluyu koruma” suçundan Türkiye’ye iadesi talep ediliyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.