X
2024 MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı!
Görüntülenme Sayısı : 16

2024 MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı!

ABONE OL
21 Mart 2024 10:51
2024 MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 3 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (2024-MSÜ) değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, sınav sonuçlarına erişmek isteyen adaylar, bugünden itibaren saat 10.00’dan sonra ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan “https://sonuc.osym.gov.tr” adresine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yapabilecekler.

Belirtilen adresten giriş yapan adaylar, 2024-MSÜ sınav sonuçlarına erişebilecek ve bu sonuçları görüntüleyebilecekler. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecekleri için güvenli bir şekilde sonuçları kontrol edebilecekler. Bu sayede adaylar, sınav performansları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

ÖSYM’nin yaptığı duyuruya göre, sınav sonuçlarına erişim 10 Mart 2024 tarihinden itibaren mümkün olacak. Adaylar, belirlenen tarih ve saatte resmi ÖSYM internet sitesine girerek sonuçlara erişebilecekler. Bu sayede adaylar, sınav sonuçlarını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenme imkanına sahip olacaklar.

ÖSYM’nin yaptığı açıklamada, 2024-MSÜ sınav sonuçlarının sadece online olarak erişime açılacağı belirtildi. Bu nedenle adayların, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenmeleri gerekecek. Ayrıca ÖSYM, sınav sonuçlarının adaylara posta yoluyla bildirilmeyeceğini de duyurdu.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adaylar, hangi askeri okula yerleştiklerini öğrenecekler ve eğitim hayatlarındaki bir sonraki adıma hazırlanmaya başlayabilecekler. Adaylar, sınav sonuçlarına erişerek ilgili bilgileri kontrol etmeli ve gerektiğinde gerekli adımları atmalıdırlar. Bu sayede adaylar, en doğru ve güncel bilgilere sahip olabilecekler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.