X
2024’e kadar ehliyetlerinizi yenileyin!
Görüntülenme Sayısı : 727

2024’e kadar ehliyetlerinizi yenileyin!

ABONE OL
11 Haziran 2024 09:33
2024’e kadar ehliyetlerinizi yenileyin!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2016 yılı öncesi alınan ehliyetlerin geçerlilik süresi, 31 Aralık 2024 tarihinde sona erecek. Bu tarihe kadar yenilenmeyen eski tip ehliyetler geçersiz hale gelecek. Ehliyet yenileme işlemleri için vatandaşlar, Alo 199, e-Devlet veya https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden randevu alarak gerekli evrakları teslim edebilecekler. Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yetkilileri, başvurularını yılın son aylarına bırakmamaları konusunda uyarıda bulunarak, yoğunluk nedeniyle yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla erkenden başvuru yapmalarını tavsiye etti.

Eski tip ehliyetleri olan vatandaşlar için son tarih bellidir. 2016 yılı öncesi alınan ehliyetlerin 31 Aralık 2024 tarihine kadar yenilenmemesi durumunda, bu ehliyetler geçersiz sayılacaktır. Yenileme işlemleri için ise vatandaşlar, Alo 199’u arayarak randevu alabilir veya e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca, https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden de randevu alarak gerekli evrakları teslim edebilirler.

Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yetkilileri, ehliyet yenileme işlemlerini son güne bırakmamaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Bu uyarının nedeni ise yoğunluk yaşanması durumunda mağduriyetlerin önüne geçilmesi ve işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi içindir. Bu sebeple, başvurularını erkenden yapmaları önemle tavsiye edilmektedir.

31 Aralık 2024 tarihinden önce alınmış olan eski tip ehliyetlerin geçerlilik süresi sona ermek üzeredir. Bu sebeple, vatandaşların ehliyetlerini yenileme işlemlerini geciktirmemeleri önemlidir. Alo 199’u arayarak veya e-Devlet üzerinden randevu alarak başvurularını yapabilecekleri gibi, https://randevu.nvi.gov.tr/ adresi üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirler. Edirne Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü yetkilileri ise yoğunluk yaşanmaması için vatandaşların başvurularını son güne bırakmamalarını ve erkenden işlemlerini tamamlamalarını önermektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.