X
73 Yaşındaki Baba Efsane Fedakarlık!
Görüntülenme Sayısı : 49

73 Yaşındaki Baba Efsane Fedakarlık!

ABONE OL
2 Nisan 2024 14:34
73 Yaşındaki Baba Efsane Fedakarlık!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir’in Orhangazi Mahallesi’nde yaşayan 73 yaşındaki Nurettin Toprak ve 75 yaşındaki eşi, 36 yaşındaki kızları Hacer Toprak’a dikkatle bakmaktadırlar. Hacer, yüzde 90 zihinsel engelli bir birey olarak ailesinin özel ilgisine ihtiyaç duymaktadır. Her gün işe gitmek için evden çıkan Nurettin Toprak, kızını sırtına alarak oldukça dik merdivenlerden indirir ve servise kadar götürür. Bu günlük rutini sırasında, platin ayağına rağmen büyük bir özveriyle hareket eden baba, mahallede takdir toplamaktadır. Ancak Toprak, yetkililerden merdivenlerin durumuna çözüm bulmalarını talep etmektedir.

Nurettin Toprak, kızının durumunu açıklarken duygularını şu sözlerle ifade etmiştir: “Hacer Toprak, yüzde 90 zihinsel engelli olan kızım. 36 yıldır ona bakıyoruz. Kızım konuşamıyor ve en basit ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Altını bile bağlamak zorunda kalıyoruz. Eşim kanser hastası, her iki dizini de platinle ameliyat ettik. Durumumuz zor ama kızımız bizim için bir hediye. Kızımın gelişme göstermediğini biliyorum ama her akşam ayak parmaklarını temizlerken dua ediyorum. Kızımın benden bir isteği olmasını çok isterdim, ama şu an tek çaremiz bu.”

Sırtında platin olan baba Toprak, her gün kızını taşımak zorunda olduğunu belirterek şunları söylemiştir: “Kızımı taşımak için elimden geleni yapıyorum. Kızım okula gidiyor ve onunla her an ilgilenmek zorunda kalıyoruz. Ama arabayla sokakta duracak yer olmadığı için aracı indirip kaldırmak zorunda kalıyoruz. Benim de ayağımda platin var, ameliyat geçirdim. Bu nedenle belediyeden bize yardımcı olmalarını istiyoruz.”

Baba Toprak, evlerinin girişindeki engellerin kaldırılmasını talep ederek, “Bizim tek isteğimiz girişin rahatlatılması. Tekerlekli sandalyeyle çıkmamız gerekiyor ama şu anki durum buna uygun değil. Lütfen bize yardımcı olun” diyerek yetkililere seslenmiştir. Eskişehir’in merdivenlerine çözüm bulunması için yapılan bu çağrı, aile için büyük önem taşımaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.