X
90 Yaşındaki Bakalı Kamil Verdi, 68 Yıldır Ayakta!
Görüntülenme Sayısı : 34

90 Yaşındaki Bakalı Kamil Verdi, 68 Yıldır Ayakta!

ABONE OL
25 Haziran 2024 12:53
90 Yaşındaki Bakalı Kamil Verdi, 68 Yıldır Ayakta!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çaytepe Mahallesi’nde 1950’li yıllarda yol yapımı için başlayan çalışmalar, inşaat ustası Kamil Verdi’nin bakkal dükkanını açmasına neden oldu. Yolun kenarındaki arazisine, kendi elleriyle bakkal dükkanı inşa eden Verdi, 1956 yılında iş yerini açtı. O günden bu yana, 68 yıldır bakkal dükkanını işletmeye devam eden Verdi, yılların getirdiği yaşlılığa rağmen halen işine devam ediyor.

Kamil Verdi, artık para kazanmak için değil, zamanını geçirmek için bakkal dükkanını açtığını belirtiyor. 90 yaşında olan Verdi, işini sevdiklerine vakit ayırmak ve kendisini oyalamak amacıyla sürdürdüğünü ifade ediyor. Verdi, bakkal dükkanını açtığı günden bu yana hiç kapatmamış ve zorluklara rağmen ayakta kalmayı başarmış. İşlerinin şu anda iyi olmadığını belirten Verdi, buna rağmen her türlü ürünü bakkalında bulundurmaya özen gösterdiğini aktarıyor.

Zincir marketlerin yaygınlaşmasıyla birlikte bakkal dükkanlarının zor durumda kaldığını dile getiren Verdi, küçük esnafların rekabet gücünün azaldığını öne sürüyor. Verdi, bu durumun kendisini de etkilediğini belirtirken, buna rağmen bakkalını ayakta tutmaya çalıştığını ifade ediyor. Uzun süre daha devam edebileceğini söylemeyen Verdi, marketlerin genel olarak bakkalları bitirdiğini ve köylerine kadar büyük marketlerin yayıldığını vurguluyor.

Kamil Verdi’nin öyküsü, bir zamanlar kırsal bölgelerde yaygın olan bakkal kültürünün günümüzdeki zorluklarını gözler önüne seriyor. Bireysel çaba ve azimle bakkal dükkanını değişen koşullara rağmen işletebilen Verdi, bu alanda yaşanan değişimi ve zorlukları gözler önüne seriyor. Gelecek nesillere bu tür küçük esnafların nasıl ayakta kalabileceği konusunda da bir örnek teşkil eden Kamil Verdi, işinin bir sevgi ve tutku olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.