X
Adalet Bakanı Tunç’tan 27 Mayıs darbesi açıklaması
Görüntülenme Sayısı : 430

Adalet Bakanı Tunç’tan 27 Mayıs darbesi açıklaması

ABONE OL
27 Mayıs 2024 12:11
Adalet Bakanı Tunç’tan 27 Mayıs darbesi açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64’üncü yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Tunç, darbenin vatana ve millete yapılan bir ihanet olduğunu vurgulayarak demokrasi tarihinin kara lekesi olduğunu belirtti. Darbenin hafızalardan hiçbir zaman çıkmayacağını ifade eden Tunç, vesayetçi ve eski Türkiye özlemi çekenlere, kirli senaryoların ürünü karanlık oyunlara ve milletin huzuruna kastedenlere asla geçit vermeyeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletin desteğiyle yeni darbelerin yaşanmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Tunç, her zaman milli iradeye sahip çıkacaklarını ve çalışmalarını daha büyük ve güçlü bir Türkiye için sürdüreceklerini belirtti. Tunç, adaletten, haktan ve demokrasiden yana olacaklarını vurgulayarak 27 Mayıs 1960 darbesinin 64’üncü yıl dönümünde tüm darbeleri, darbe girişimlerini ve vesayetten medet umanları kınadığını ve lanetlediğini belirtti.

Ayrıca Tunç, vesayetçiler tarafından idam edilen merhum Adnan Menderes ile arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı ve tüm demokrasi şehitlerini rahmetle anarken, darbelerin ve darbe girişimlerinin demokrasimizi sekteye uğratmayı, ülkemizin gelişmesini durdurmayı amaçladığını belirtti. Darbelerin zulüm adresi olduğunu, insanlık suçu olduğunu vurgulayan Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesinin vatan ve millete yapılan bir ihanet olduğunu ifade etti.

Yılmaz Tunç’un paylaşımı, demokrasiye ve milli iradeye olan bağlılığını ve darbelere karşı net tutumunu ortaya koydu. 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümünde yapılan bu paylaşım, tarihi bir olayın yeni nesillere hatırlatılması ve demokrasiye olan inancın pekiştirilmesi adına önemli bir mesaj içermektedir. Adalet Bakanı Tunç’un vurguladığı gibi, Türkiye’nin geçmişte yaşadığı darbeler, demokrasiye olan inancını güçlendirmek ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için dikkat çekici birer örnek olmaya devam etmektedir. Tunç’un açıklamaları, demokrasiyi ve milli iradeyi koruma konusundaki kararlılığını ve tarihi değerlere olan saygısını yansıtmaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.