X
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’dan CHP’li Murat Bakan’a sert tepki: “İzmir’in kaynakları nereye gitti?”
  • Hızır Basın
  • Yerel Haberler
  • AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’dan CHP’li Murat Bakan’a sert tepki: “İzmir’in kaynakları nereye gitti?”
Görüntülenme Sayısı : 16

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’dan CHP’li Murat Bakan’a sert tepki: “İzmir’in kaynakları nereye gitti?”

ABONE OL
12 Mart 2024 20:33
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’dan CHP’li Murat Bakan’a sert tepki: “İzmir’in kaynakları nereye gitti?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın AK Parti adayları ve geçmiş dönem belediye başkanları hakkındaki eleştirilerine karşı tepki gösterdi. Bursalı, Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde başlayan hizmet atılımlarını örnek gösterdi. İstanbul’da yapılan alt yapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle ilgili olumlu örnekler veren Bursalı, AK Partili belediyelerin başarılarının ortada olduğunu belirtti.

İzmir’deki CHP’li belediye başkanlarının çeyrek asırdır koltukta olduğunu hatırlatan Bursalı, kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığını sorguladı. İzmir’in kamu kaynakları ile bugüne kadar ne gibi hizmetler alabildiğini merak eden Bursalı, CHP’li yöneticilerin İzmir’e yeterince yatırım yapmadığını iddia etti. Merkezi hükümeti İzmir’e yatırım yapmamakla suçlayanların hangi hizmetleri gerçekleştirdiklerine dair hesap veremediklerini belirtti.

Bursalı, İzmir’de yapılan spor ve kültür-sanat yatırımlarına dikkat çekerek, Alsancak Tekel Kültür ve Sanat Fabrikası’nın restorasyon sonrası 500’den fazla etkinliğe ev sahipliği yaptığını ve 400 bin ziyaretçiyi ağırladığını aktardı. Bakan’ın hazine arazileriyle ilgili iddialarını yalanlayan Bursalı, Alsancak Tekel Fabrikası’nı örnek göstererek, burada yapılan faaliyetleri ve ziyaretçi sayısını vurguladı. İzmir Havagazı Fabrikası’nın arkasında bulunan Mustafa Denizli Stadyumu’nun da dünya standartlarında yapılan bir tesis olduğunu belirten Bursalı, CHP’li yetkililerin gerçekleri yansıtmayan iddialarda bulunduğunu savundu.

Şebnem Bursalı, AK Parti yöneticilerini karalamaya çalışanların önce kendi icraatlarını sorgulamaları gerektiğini ve kamu kaynaklarının nasıl harcandığını açıklamaları gerektiğini belirtti. İzmir’de yapılması gereken hizmetler konusunda eleştirilerde bulunan Bursalı, AK Parti’nin İzmir’de yapmış olduğu yatırımları ve hizmetleri ön plana çıkararak, seçmenlere seslendi. Bursalı, ilerleyen süreçte de halka gerçekleri anlatmaya devam edeceklerini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.