X
Angels Farm’a Destek: Hayvanlar Karnavalı Konseri
Görüntülenme Sayısı : 35

Angels Farm’a Destek: Hayvanlar Karnavalı Konseri

ABONE OL
17 Haziran 2024 21:50
Angels Farm’a Destek: Hayvanlar Karnavalı Konseri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Agora Senfoni Orkestrası (AGO), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, hayvanlara yardım etmek amacıyla Angels Farm yararına Hayvanlar Karnavalı konseri düzenliyor. Angels Farm, 2018 yılında Kurban Bayramı’nda Rize’den Trabzon’a kaçan dana Ferdinand’a yuva olan bir kuruluş olarak biliniyor. Agora Senfoni Orkestrası da, hayvanlara destek olmak amacıyla bu kuruluşa sosyal sorumluluk projesi başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Dr. Cemil Tugay’ın katkıları ile 30 Haziran saat 20.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’da ücretsiz olarak Hayvanlar Karnavalı konseri düzenlenecek.

Konser, Murat Ömür Tuncer’in şefliğinde gerçekleşecek ve piyanoda Buğra Yüksel ve Ilya Bakhtın, baş kemanda Korcan Köstük yer alacak. Programda ise N. Kodallı’dan Telli Turna, C. Saint-Saëns’tan Hayvanlar Karnavalı, G. Gershwin’den Köpeği Gezdirmek, A. Piazzola’dan Oblivion ve H. Mancini’den Pembe Panter eserleri icra edilecek. Konser, dinleyicilerin kulaklarının pasını silecek nitelikte olacak ve aynı zamanda hayvanseverlere önemli mesajlar iletecek.

Angels Farm, özellikle ölüme terk edilmiş, şiddete ve istismara uğramış ve engelli hayvanlara destek veren bir kuruluş olarak tanınıyor. Agora Senfoni Orkestrası da bu kuruluşa destek olmak için konser düzenleme kararı aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Dr. Cemil Tugay’ın destekleri sayesinde, Hayvanlar Karnavalı konseri, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’da gerçekleşecek ve katılım ücretsiz olacak.

Konserde, piyanist Buğra Yüksel ve Ilya Bakhtın, baş keman Korcan Köstük gibi isimler sahne alacak. N. Kodallı’dan Telli Turna, C. Saint-Saëns’tan Hayvanlar Karnavalı, G. Gershwin’den Köpeği Gezdirmek, A. Piazzola’dan Oblivion ve H. Mancini’den Pembe Panter gibi eserler icra edilecek. Konser sadece müzik zevki sunmakla kalmayacak, aynı zamanda hayvanların durumuna dikkat çekerek önemli bir sosyal mesaj verecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.