X
Ata Evi’nde Bayram Öncesi Dayanışma Ruhu!
Görüntülenme Sayısı : 528

Ata Evi’nde Bayram Öncesi Dayanışma Ruhu!

ABONE OL
14 Haziran 2024 09:38
Ata Evi’nde Bayram Öncesi Dayanışma Ruhu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Buca Belediyesi, ilçenin çınarlarına ikinci yuva olarak hizmet veren Ata Evi’nde bayram öncesi dayanışma ve birliktelik ruhunu artıran bir çalışmaya imza attı. Buca’nın esnaflarından Kuaför Kenan ve ekibi, gün boyu Ata Evi’nin konuklarına berberlik hizmeti sundu. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman da çalışma esnasında Ata Evi’ni ziyaret ederek  Buca’nın çınarları ile sohbet etti.

Belediye Başkanı Görkem Duman, Buca’nın dayanışma ruhuna katkı sunan Kuaför Kenan ve ekibine çok teşekkür ederek “Bayram öncesi sevgili büyüklerimize değerli esnaf arkadaşlarımızın da katılımı ile böyle bir hizmet sunduk. Kendileri ile gerçekleştirdiğimiz sohbette gördük ki bu hizmet onları çok mutlu etmiş. Burada yeni arkadaşlıklar kurduklarını ifade ettiler. Ata Evi’ni ikinci yuvaları olarak görüyorlar. Onların yüzlerindeki mutluluğu görünce bizler de çalışmalarımıza daha sıkı sıkı sarılıyoruz” diye konuştu.

Buca Belediyesi Ata Evi, Adatepe Mahallesi Erdem Caddesi’nde bulunurken 60 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmet veriyor. Bucalı çınarların hobilerini gerçekleştirme imkânı bulduğu merkezde çeşitli el sanatları etkinlikleri düzenleniyor. Kuaför hizmetinin yanı sıra merkezin en önemli hizmetlerinden biri sağlık hizmetleri. Bucalı çınarlar, Ata Evi’nde gün içerisinde tansiyon, şeker ölçümlerini de yaptırabiliyorlar.

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, yaşlıların sosyal hayattan kopmaması ve birlikte vakit geçirebilmeleri için Ata Evi’nin önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Duman, “Ata Evi, Buca’nın değerli büyüklerine sosyal içerikli etkinlikler sunmanın yanı sıra sağlık hizmetleriyle de destek oluyor. Amacımız, onların yaşam kalitesini artırmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek” dedi.

Ata Evi’nde gerçekleştirilen bayram öncesi kuaför hizmetiyle, Buca’nın yaşlılarının hem bakımlarını yaptırma imkanı bulduğu hem de birlikte vakit geçirerek sosyalleşme fırsatı yakaladığı gözlemlendi. Bu tür etkinliklerin, yaşlıların hayatına renk kattığı ve mutluluklarını artırdığı belirtildi. Ata Evi’nin Buca’daki yaşlılar için önemli bir buluşma noktası olmaya devam edeceği vurgulandı.

Buca Belediyesi, Ata Evi’nde gerçekleştirilen bu tür sosyal etkinliklerle ilçenin yaşlılarına destek olmaya devam edeceğini belirtti. Ata Evi’nin yaşlı vatandaşların hayatında önemli bir yer tuttuğu ve onlara birçok farklı imkan sunduğu ifade edildi.رو.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.