X
Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Adrasan Ziyareti
Görüntülenme Sayısı : 14

Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Adrasan Ziyareti

ABONE OL
16 Mart 2024 23:12
Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Adrasan Ziyareti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kumluca ilçesine bağlı turizm merkezi Adrasan’da turizmcilerle bir araya geldi. Otelin toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Bakan Ersoy, Olympos ve Phaselis gibi yerlerde gece müzeciliği ile turizmi destekleyeceklerini belirtti. Turizmcilerin sorunlarını dinleyen Bakan Ersoy, turistlerin sıcak hava nedeniyle gündüzleri gezme isteksizliğine de dikkat çekti.

Bakan Ersoy, Antalya’nın sürekli gelişen ve göç alan bir şehir olduğunu vurgulayarak, duran bir şehrin şansının olmadığını dile getirdi. Turizm alanında yeni bir program başlattıklarını ve 12 aylık kazı çalışmalarını desteklediklerini aktaran Bakan Ersoy, gelecek dört yılda Türkiye’de arkeolojik çalışmaları hızlandıracaklarını belirtti. “Geleceğe Miras” programı ile kıyı kentlerine kaynak aktarıldığını ve kazı çalışmalarının daha hızlı ve etkili bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Bakan Ersoy, butik ve eko turizmi Kemer’den Kaş’a kadar canlandırmayı hedeflediklerini açıkladı. Büyük oteller yerine doğa sporları, eko turizm ve agro (tarım) turizmi gibi alanlara odaklanmayı planladıklarını belirten Bakan Ersoy, doğru planlama ile bölgedeki turizmi olumlu yönde etkileyeceklerini ifade etti. Aynı zamanda, ilçelerdeki turizm planlamalarının önemine dikkat çeken Bakan Ersoy, büyükşehir belediyelerinden turizm master planları oluşturmalarını ve alt yapı çalışmalarını hızlandırmalarını istedi.

Bakan Ersoy, turizmin yanı sıra çevre konusuna da önem verdiklerini belirterek, arıtma tesislerinin yetersizliğine dikkat çekti. Antalya’da son 5 yılda sadece 2 arıtma tesisi yapıldığını ve bu durumun Mavi Bayrakların kaybedilmesine neden olabileceğini vurguladı. Turizmin sadece tanıtımla değil, kaliteli hizmetlerle devam ettirilmesi gerektiğine işaret eden Bakan Ersoy, projelerin ve planların doğru bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Son olarak, turizmin sürdürülebilirliği ve şehirlerin geleceği için doğru adımların atılması gerektiğini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.