X
Başkan Tugay’dan Kentsel Dönüşümde Çarpıcı Açıklamalar
Görüntülenme Sayısı : 9

Başkan Tugay’dan Kentsel Dönüşümde Çarpıcı Açıklamalar

ABONE OL
16 Mart 2024 23:11
Başkan Tugay’dan Kentsel Dönüşümde Çarpıcı Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, İzmir’de Mahalleler Birliği tarafından düzenlenen kentsel dönüşüm toplantısında konuşma yaptı. Başkan Tugay, Türkiye’ye örnek bir birliktelik içerisinde olduklarını vurgulayarak her zaman halkın yanında olduklarını belirtti. 5 yıl belediye başkanlığı deneyimine sahip olan Tugay, seçim kampanyasında ortaya çıkan bazı siyasilerin halkı kandırmaya çalıştığını ifade etti.

Başkan Tugay, toplantıda Mahalleler Birliği tarafından hazırlanan taahhütnamenin tüm maddelerine imza atacağını söyledi. Ancak belediyelerin ne kadar yetkiye sahip olduğu konusunda belirsizlikler olduğunu ve plan yapma yetkisinin tamamen bakanlıkta olduğunu vurguladı. 540 hektarlık alanda çözüm üretilemediğini ve bakanlığın bu konuda yetersiz kaldığını dile getirdi.

Kentsel dönüşüm sürecinde Hazine arazileri üzerine yapılan evlerin tapularının bakanlıkta olduğunu anlatan Başkan Tugay, vatandaşların bu konuda belediyelere başvurmasının gerekliliğine dikkat çekti. Ayrıca Karşıyaka’da vatandaşların tapularını kendisinin dağıttığını ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde tapu talebi olan vatandaşlara yardımcı olacağını belirtti.

Başkan Tugay, kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan sorunlara değinerek, belediyenin bu konuda daha fazla destek sağlaması gerektiğini ifade etti. Planların bakanlık tarafından onaylanmadığı sürece hiçbir adım atılamayacağını ve kentsel dönüşüm sürecinin hükümetin daha fazla destek vermesi gerektiğini vurguladı. Tugay, binaların yıkılması ve hafriyatın kaldırılması konusunda belediyenin tüm imkanlarını vatandaşların hizmetine sunacağını belirtti.

Son olarak Başkan Tugay, kira yardımı konusunda da destek sağlayacaklarını ve hükümetin yetersiz kira yardımı yapması durumunda ilave destek vereceklerini söyledi. Tugay, kentsel dönüşüm sürecinin kolay olmadığının farkında olduklarını ve vatandaşların haklarını teslim ederek adil bir dönüşüm sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.