X
Bayraklı Belediyesi’nden Unutulmaz Bir 8 Mart Konseri: Kadınlar Dünyayı Aydınlatıyor!
Görüntülenme Sayısı : 3

Bayraklı Belediyesi’nden Unutulmaz Bir 8 Mart Konseri: Kadınlar Dünyayı Aydınlatıyor!

ABONE OL
10 Mart 2024 18:26
Bayraklı Belediyesi’nden Unutulmaz Bir 8 Mart Konseri: Kadınlar Dünyayı Aydınlatıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayraklı Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde özel bir konser düzenledi. Katılımın yoğun olduğu konserde, kursiyerler eğitmen ve ünlü şefler eşliğinde sahne aldı ve kulakları büyüledi. Sanatseverler unutulmaz bir gece yaşarken, şarkılara coşkuyla eşlik ettiler. Konserde Türk Halk Müziği korosu Şef Vildan Turan Akıncı, TOBAV Mandolin Orkestrası Şef Uğur Sayınbatur ve Türk Sanat Müziği korosu Şef Serap Nargaz yönetiminde değerli eserler seslendirdi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal konser öncesinde yaptığı konuşmada, “Atatürk’ün dediği gibi: Yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Kadınlar, sevgi ve kararlılıklarıyla dünyayı aydınlatıyor. Emekleri ve ilham veren varlıkları için minnettarız” ifadelerini kullandı.

Konserde kadınların gücü, kararlılığı ve mücadelesi vurgulanırken, sanatın birleştirici gücüne de dikkat çekildi. Şef Vildan Turan Akıncı’nın yönetimindeki Türk Halk Müziği korosu, duygusal şarkılarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. TOBAV Mandolin Orkestrası enerjik performanslarıyla geceye renk kattı ve dinleyicileri coşturdu. Türk Sanat Müziği korosu ise geleneksel ezgileri modern yorumlarıyla seslendirerek geceye farklı bir hava kattı.

Serdar Sandal’ın konuşmasında vurguladığı gibi, kadınlar dünyayı aydınlatan ve şekillendiren güçlü bireylerdir. Bu konser, kadınların sanattaki yeri ve önemini vurgulayarak, toplumda kadınlara daha fazla destek olunması gerekliliğini hatırlattı. Sanatın, farklı kesimleri bir araya getiren ve güçlü duyguları ifade etmeye yardımcı olan bir araç olduğu unutulmamalıdır.

Bu özel konser, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerden sadece biri olarak, kadınların emeklerini ve başarılarını kutlamayı amaçlamıştır. Katılımcıların gösterdiği ilgi ve coşku, kadınların toplumda hak ettikleri yeri alması için umut verici bir adımdır. Kadınlar, her alanda olduğu gibi sanat dünyasında da adlarından söz ettirmeye devam edeceklerdir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.