X
Bergama’da Tarım ve Kalkınma Vurgusu
Görüntülenme Sayısı : 9

Bergama’da Tarım ve Kalkınma Vurgusu

ABONE OL
21 Mart 2024 18:32
Bergama’da Tarım ve Kalkınma Vurgusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bergama Ticaret Odası’nı (BERTO) ziyaret etti. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Kolat, Meclis Başkanı Tahir Erdoğan ve meclis üyeleriyle bir araya geldi. 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldığını hatırlatan Başkan Tugay, kimsenin endişelenmemesi gerektiğini vurguladı. Yeni başlangıçların umut verdiğini belirterek, İzmir’in her köşesinin kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Bergama’nın tarım, ticaret ve sanayi potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu ve umutları canlı tutmaları gerektiğini söyledi. Geleceğe odaklanmaları gerektiğini belirtti.

Başkan Tugay, yerel yönetimlere büyük sorumluluk düştüğünü vurguladı. Gıda kriziyle mücadelenin önemli olduğu bir dönemde, tarımın geri planda kalmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. İzmir’in tarım ve ticaret kenti olduğunu vurgulayan Tugay, tarımın desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Bölgede kaliteli pamuk ve domates yetişmesine rağmen termik santrallerin kurulmak istendiğini dile getirdi. Ege Bölgesi’nin önemli bir tarım havzası olduğunu ve bu potansiyelin Türkiye’nin gelecekteki gıda krizine karşı bir sigorta olduğunu belirtti. Çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ve hükümetin bu konuda yeterince ilgilenmediğini söyledi.

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde tarıma verilen destekleri hatırlatan Tugay, bu destekleri sürdüreceğini ve daha da genişleterek devam ettireceğini belirtti. Havza bazlı planlamalar yapacaklarını ve İzmir’i merkezde değil, her yerinde halkın içinde yöneteceklerini belirtti. Potansiyeli yüksek bir bölgede gençlerin iş bulamadığını kaydederek, bu durumu değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Vatanını, halkını ve toprağını seven bir anlayışla şehri yönetmeyi teklif etti.

Eşrefpaşa Hastanesi’nin hizmet ağını genişleteceklerini müjdeleyen Tugay, 2014 ile 2019 arasında kentin önemli ölçüde kalkınacağını söyledi. Hırsızlık ve yolsuzlukla mücadele edeceklerini belirten Tugay, dürüst ve adil bir yönetim anlayışıyla göreve talip olduğunu ifade etti. Bergama Ziraat Odası Başkanı Nuri Taşkıranoğlulları da çiftçilere desteklerin devam etmesini istedi ve bölgede çiftçinin yüzünün gülmesinin herkesi mutlu edeceğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.