X
Bornova Belediyesi’nden Dezavantajlı Ailelere Destek
Görüntülenme Sayısı : 33

Bornova Belediyesi’nden Dezavantajlı Ailelere Destek

ABONE OL
20 Haziran 2024 22:12
Bornova Belediyesi’nden Dezavantajlı Ailelere Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediyesi, Bornova sınırları içerisinde ikamet eden dezavantajlı aileler ile üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanması için Kent Market açacak. Doğanlar, Işıkkent, Altındağ, Çamdibi ve Bornova merkezde açılması planlanan Kent Marketler ile temel ihtiyaçların karşılanması amaçlanıyor. Hayırseverlerin de katkıda bulunabileceği Kent Marketler, yaklaşık 200 çeşit ürün grubuyla binlerce Bornovalı’ya hizmet verecek.

Başvurular Bornova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılacak. Sosyal inceleme görevlileri başvuru yapanların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını, hem evrak üzerinde inceleme yaparak hem de evlerini ziyaret ederek belirleyecek.

Destekten faydalanacak ailelerin kartına iki ayda bir, ihtiyaç ve gelir durumuna göre belirlenen miktarda kredi yüklenecek. Kart sahipleri paranın geçmeyeceği Kent Market’te, kartlarına yüklenen bakiye ile arzu ettikleri ürünleri alabilecek. Eğer ihtiyaç sahibi kişiler yaşlı ya da yatağa bağlı hastaysa, Kent Market’e gelmelerine gerek kalmadan isteklerine göre hazırlanacak paketler evlerine teslim edilecek.

Türkiye’de ekonominin büyük yara aldığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, mevcut ortamda sosyal desteklerin her zamankinden daha önemli hale geldiğini belirterek, “Bornova Belediyesi olarak evinde tenceresi kaynamayan vatandaşlarımıza destek olmak için göreve gelir gelmez çalışmaya başladık. İki ayda hazırladığımız 5 marketle Bornovalıların geçim mücadelesine destek olacağız. Kent Market’te bir evin temel ihtiyaçlarının tümü bulunabilecek. Kooperatiflerimizin ürettiği sağlıklı ve taze ürünler de market raflarında Bornovalılara sunulacak. Bu sayede Bornovalılar hem sağlıklı gıdaya ulaşacak hem de köylümüzün ürünü ne tarlada ne de bahçede kalmayacak” dedi.

Bornova Belediyesi’nin hayata geçireceği Kent Market projesi, dezavantajlı aileler ve üniversite öğrencilerine önemli bir destek olacak. Sosyal inceleme görevlileri tarafından yapılan kontroller sonucunda ihtiyaç sahiplerine kartlarına yüklenecek olan kredilerle alışveriş yapma imkanı sağlanacak.

Kent Market’lerde binlerce Bornovalı’ya hizmet verilmesi planlanıyor. Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte farklı birçok kesime destek olunması hedefleniyor. Bornova Belediyesi’nin bu sosyal sorumluluk projesi, ihtiyaç sahiplerine umut olacak ve onların hayatlarında olumlu bir etki yaratacak. Bornova halkı, Kent Market’ler ile daha sağlıklı ve kaliteli ürünlere erişebilecek ve ekonomik anlamda da desteklenmiş olacak. Bornova Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri ile Bornova halkının yanında olmaya devam edecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.