X
Bornova Belediyesi’nden Yeni Proje: Kent Marketler!
Görüntülenme Sayısı : 34

Bornova Belediyesi’nden Yeni Proje: Kent Marketler!

ABONE OL
23 Haziran 2024 19:38
Bornova Belediyesi’nden Yeni Proje: Kent Marketler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediyesi, yerel dezavantajlı aileler ve üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kent Marketler açmaya karar verdi. Doğanlar, Işıkkent, Altındağ, Çamdibi ve Bornova merkezinde kurulacak olan Kent Marketler sayesinde temel ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Bu marketler yaklaşık 200 farklı ürün çeşidiyle binlerce Bornovalıya hizmet verecek. Hayırseverlerin de bu projeye katkıda bulunabileceği belirtiliyor.

Kent Marketlerden faydalanacak kişiler Bornova Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacaklar. Sosyal inceleme görevlileri, başvuru yapan kişilerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını evlerini ziyaret ederek ve evrakları inceleyerek belirleyecekler.

Yardım alacak ailelere belirli periyotlarda kredi yüklenecek ve bu miktar ihtiyaçlarına ve gelir durumlarına göre belirlenecek. Kart sahipleri bu krediyle Kent Market’ten ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Ayrıca yaşlı veya hasta olan kişiler için evlerine teslim hizmeti de sunulacak.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Türkiye’deki ekonomik durumun zorluğuna dikkat çekerek sosyal desteklerin öneminin arttığını vurguladı. Bornova Belediyesi olarak, Kent Marketler vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine destek olacaklarını ve vatandaşların geçim mücadelesine destek sağlayacaklarını ifade etti. Kent Market’lerde temel ihtiyaçların yanı sıra sağlıklı ve taze ürünlerin de bulunacağını belirtti. Bu sayede, hem Bornovalıların sağlıklı gıdalara erişimi sağlanacak hem de köylülerin ürünleri israf edilmemiş olacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.