X
Burdurlu Hayırseverler İzmir’de 400 Aileye Yardım Ulaştırdı
Görüntülenme Sayısı : 36

Burdurlu Hayırseverler İzmir’de 400 Aileye Yardım Ulaştırdı

ABONE OL
29 Mart 2024 19:56
Burdurlu Hayırseverler İzmir’de 400 Aileye Yardım Ulaştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Burdurlular Derneği, hayırsever Burdurluların desteğiyle hazırladığı yardım kolilerini ulaştırmak amacıyla harekete geçti. Dernek, Buca, Bornova, Karşıyaka gibi İzmir ilçelerinin yanı sıra Burdur’a bağlı tüm ilçe ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmayı hedefledi. Toplamda 400 aileye gıda yardımı yapılırken, 25 aileye de nakdi destekte bulunuldu.

Yardım faaliyetinde katkıda bulunan hayırseverlere ve lojistik destek sağlayan herkese teşekkürlerini ileten İzmir Burdurlular Derneği yetkilileri, bu anlamlı yardımın karşılıksız kalmayacağını umut ettiklerini belirttiler. Dernek, Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan ailelerin bu dönemde daha da büyük bir ihtiyaç içinde olduklarını göz önünde bulundurarak yardım çalışmalarını hızlandırdı.

Yardım kolileri, içerisinde temel gıda maddeleri ve hijyen ürünlerini barındırıyordu. Dernek yetkilileri, paketlerin hazırlanması ve dağıtılması sürecinde titizlikle çalıştıklarını ve her ailenin ihtiyaçlarına göre özenle paketler oluşturduklarını vurguladılar. Bu şekilde, her aileye en uygun ve faydalı yardımın yapıldığını garanti ettiler.

Yardım faaliyeti sırasında, ailelerle birebir görüşülerek ihtiyaçlarının belirlendiği ve duygusal destek sağlandığı bilgisine de yer verildi. Bu yaklaşımın aileler arasında güven duygusunu pekiştirdiği ve onların daha fazla motive olmalarını sağladığı belirtildi. Dernek, sadece maddi yardımda bulunmakla kalmayıp, ailelerle sağlam bir iletişim ve dayanışma ağı kurarak uzun vadeli bir destek sağlamayı hedefledi.

İzmir Burdurlular Derneği’nin bu yardım faaliyeti, ihtiyaç sahibi ailelere umut ışığı oldu. Dernek yetkilileri, özellikle Ramazan ayında gerçekleştirilen bu yardımın ailelerin yüzlerini güldürdüğünü ve onlara moral ve motivasyon sağladığını belirttiler. Dernek, bundan sonraki süreçte de ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam etmeyi ve hayırseverlerin desteğini sürdürmeyi planlıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.