X
Çelik: “Cumhur İttifakı’nın planı netleşti”
Görüntülenme Sayısı : 23

Çelik: “Cumhur İttifakı’nın planı netleşti”

ABONE OL
25 Haziran 2024 10:18
Çelik: “Cumhur İttifakı’nın planı netleşti”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sırasında AK Parti Genel Merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı başında MYK üyelerine hitap ettiğini ve yaz döneminin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Cumhur İttifakı siyasetlerinin vatandaşa en iyi şekilde ulaştırılması için planlama yapılması gerektiğini vurguladı.

Çelik, iç politika ve dış politikadaki gündem maddelerine değinerek, Suriye’nin kuzeyindeki terörist faaliyetleri yakından takip ettiklerini ifade etti. Özellikle Suriye PKK’sı olan PYD/YPG’nin yerel seçim girişimlerine sert bir şekilde karşı olduklarını belirtti. Ayrıca, terörist grupların orada faaliyet göstererek demokrasi kılıfı altında terör devletçikleri kurmaya çalıştıklarını söyledi.

Sosyal medyada dolaşan vergilere ilişkin spekülatif açıklamalar hakkında konuşan Çelik, vatandaşlara yük getirmek için değil, vergi adaletinin sağlanması amacıyla yapılan çalışmalar olduğunu belirtti. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanının açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Ege’deki gelişmelere ve Türk-Yunan ilişkilerine de değinen Çelik, Türk-Yunan iş birliği çerçevesinde AGİT’e ortak aday gösterilmesinin olumlu bir adım olduğunu belirtti. Ayrıca, Netanyahu hükümetinin soykırım siyasetine dikkat çekerek, uluslararası toplumun bu konuda daha sert ve etkili bir tavır sergilemesi gerektiğini ifade etti.

Son olarak, Çelik, belediye başkanlarıyla yapılacak olan toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağını söyledi. Ayrıca, il başkanlarında değişimlerin yaşandığını ve bazı illere atamaların yapılacağını açıkladı. AK Parti teşkilatının tecrübeli olduğunu ve değişimlerin sosyolojik faktörlere dayandığını belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.