X
Cem Garipoğlu’nun mezarı için otopsi raporu bekleniyor
Görüntülenme Sayısı : 53

Cem Garipoğlu’nun mezarı için otopsi raporu bekleniyor

ABONE OL
26 Mart 2024 12:59
Cem Garipoğlu’nun mezarı için otopsi raporu bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasıyla ilgili devam eden dava sırasında, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan Garipoğlu’nun otopsi işlemine dair fotoğraf ve video kayıtlarının savcılığa gönderilmesini talep etti. Bu kayıtlar, bilirkişi tarafından incelenerek rapor hazırlanacak ve bu rapora göre Cem Garipoğlu’nun mezarının açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Münevver Karabulut’un Bahçeşehir’deki villada öldürülmesi olayı, 17 yaşındaki erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından işlenmişti. Cinayetin gerçekleştiği 3 Mart 2009 tarihinden sonra 197 gün kaçan Garipoğlu, 17 Eylül 2009 tarihinde avukatıyla birlikte teslim olmuştu. Garipoğlu, “çocuğa karşı, tasarlayarak, canavarca bir hisle ve eziyet ederek öldürmek” suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılmış ve 10 Ekim 2014 tarihinde Silivri’deki cezaevinde ölü bulunmuştu.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasıyla ilgili süren dava esnasında, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan otopsi işlemine ait fotoğraf ve video kayıtlarının incelenmesi gerektiğini belirtti. Bu kayıtların savcılığa gönderilmesiyle birlikte bilirkişi tarafından detaylı bir inceleme yapılacak ve nihai rapor hazırlanacak. Bu rapora bağlı olarak Cem Garipoğlu’nun mezarının açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Münevver Karabulut’un ölümüyle ilgili soruşturma sürecinde Cem Garipoğlu’nun kaçışı, teslim oluşu ve hapis cezasına çarptırılması gibi detaylar önemli bir yer tutmaktadır. Garipoğlu’nun intihar etmiş olarak bulunduğu cezaevi olayı da davanın seyrini etkileyen bir faktördür. Bu sebeplerle, mezarının açılmasıyla ilgili alınacak kararın dava sürecine nasıl yansıyacağı merak konusudur.

Sonuç olarak, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması konusu hakkında adli süreç devam etmekte olup, bilirkişi incelemeleri ve rapor hazırlıkları sonrasında karar verilecektir. Tarihe geçen bir dava olan Münevver Karabulut cinayeti ve Cem Garipoğlu’nun hikayesi, hala gündemde olan ve merak edilen konulardan biri olarak izleyicilerin takibinde olmaya devam edecektir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.