X
Cemil Tugay’dan İAOSB Sanayicilere Vaatler!
Görüntülenme Sayısı : 33

Cemil Tugay’dan İAOSB Sanayicilere Vaatler!

ABONE OL
20 Mart 2024 19:36
Cemil Tugay’dan İAOSB Sanayicilere Vaatler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Dr. Cemil Tugay, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıya CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal, CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız ve İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace gibi önemli isimler de katıldı. Başkan Cemil Tugay, seçilmesi halinde önce 180 gün içinde acil müdahale gerektiren sorunları çözeceklerini ve hızlı bir eylem planı uygulayacaklarını belirtti. Bunlar arasında Zafer Payzın kavşağının yeniden yapılandırılması ve yeni bağlantı yolları açılması gibi projeler bulunmaktadır.

Tugay, toplantıda Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün ikinci çevre yolu projesini desteklediğini ancak bazı belediye başkan adaylarının bakanlıkların projelerini kendi projeleriymiş gibi sunduklarını ve seçmeni yanılttıklarını dile getirdi. Tugay, bu tür hayali vaatlerin gerçekçi olmadığını ve İzmir’in sorunlarını çözmeyeceğini vurguladı. Kendisinin ise İzmir’in potansiyelini ortaya çıkararak kenti kalkınmanın merkezi yapacağını belirtti ve üretimin önemine vurgu yaptı.

Başkan Cemil Tugay, seçilmesi durumunda kentin tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışacağını ve İzmir için önemli çalışmalar yapacağını ifade etti. Ayrıca yapay zeka kullanımının kentteki randevu taleplerini karşılamak için önemli olduğunu ve bunun için Yapay Zeka Daire Başkanlığı kuracaklarını açıkladı. Kentin gelişmesi için tüm imkanları kullanacaklarını ve iklim krizine hazırlıklı bir şekilde hareket edeceklerini de belirtti.

Cemil Tugay, İzmir’in kalkınması ve refahının artması için çalışacaklarını ve belediyenin imkanlarının kentin gelişimi için kullanılacağını söyledi. Ayrıca iklim eylem planları oluşturarak Türkiye’deki diğer belediyeler için örnek olacaklarını belirtti. Tugay, belediyenin 5 yıl içinde 25 bin konut yapmayı planladığını da tekrarlayarak, İzmir’in üretim ve markalaşmasını destekleyeceklerini vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.