X
Çeşme’de Sosyal Konut Tartışması – İlter Etike’den Sert Yanıt
Görüntülenme Sayısı : 35

Çeşme’de Sosyal Konut Tartışması – İlter Etike’den Sert Yanıt

ABONE OL
25 Mart 2024 19:08
Çeşme’de Sosyal Konut Tartışması – İlter Etike’den Sert Yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medya Ege’de yer alan habere göre, önceki dönem AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike, CHP Çeşme Belediye Başkan adayı Lal Denizli’nin ‘sosyal konut’ söylemlerine tepki gösterdi. Denizli’nin rakibi olan Cumhur İttifakı Çeşme adayı Esat Tanık’ın vaatleri arasında bulunan ‘5 bin sosyal konut’ projesine yönelik yaptığı eleştirilere karşılık Etike, sert bir şekilde yanıt verdi. Etike, Denizli’ye hitaben yaptığı açıklamada, yaşadığı lüks hayatıyla Çeşme’nin sosyal konut ihtiyacını anlamadığını belirtti.

Etike’nin sert sözlerle ifade ettiği eleştirilerinde, sosyal konut ihtiyacı nedeniyle zor durumda olan depremzedelerin siyasi malzeme yapılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca, 2023 Genel Seçimleri’nde deprem bölgesi seçmenlerinin kimin kendilerine samimi şekilde hizmet ettiğini göstererek oylarını bu doğrultuda kullandığını belirtti. Ayrıca, başka illerden getirilen ve Çeşme’de sosyal belediyecilik anlayışının dışında olan Cihangir, Nişantaşı, Bebek gibi bölgelerin siyaset sahnesinde yer almaması gerektiğini ifade etti.

Etike’nin açıklamalarına tepki gösterenler ise, Denizli’nin sadece lüks semtlerde yaşayanların değil, tüm Çeşme halkının yaşam standartlarını artırmayı hedeflediğini savunuyorlar. Ayrıca, sosyal konut ihtiyacı olan vatandaşların görmezden gelinmemesi gerektiği vurgulanıyor. Denizli’nin, Çeşme’nin farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak projeler ürettiği ve sosyal belediyecilik anlayışını benimsediği belirtiliyor.

Her iki adayın da seçim çalışmaları kapsamında vaat ettikleri projelerin, Çeşme halkının yaşam kalitesini artırma ve sorunlarına çözüm bulma amacı taşıdığı görülüyor. Ancak, sosyal konut ihtiyacı gibi hassas bir konuda yapılan siyasi polemikler, seçmenler arasında tartışmalara yol açarken, aynı zamanda adayların halkın gerçek ihtiyaçlarını ne kadar önemsediğini de gözler önüne seriyor.

Sonuç olarak, Çeşme’de gerçekleşen yerel seçimlerde adaylar arasında yaşanan bu tartışmaların, sadece seçim propaganda aracı olarak değil, halkın gerçek ihtiyaçlarını ve beklentilerini dile getirme amacıyla yapılması gerektiği ön plana çıkıyor. Her iki adayın da halkın refahı ve mutluluğu için çalıştığını ve projelerini bu doğrultuda şekillendirdiğini söylemek mümkün. Ancak, siyasetin ayrıcalıklı bölgeleri değil, tüm halkı kucaklaması gerektiği unutulmamalıdır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.